Volei Municipal Zalău s-a impus cu scorul de 3-1 în capitală, pe terenul echipei Dinamo, după o oră și 45 de minute de joc, în ultima etapă a sezonului regulat al ligii naționale la volei masculin.
Dinamo București – Volei Municipal Zalău 1-3 (22-25, 25:19, 17:25, 16:25)
Primul set a fost câștigat de zălăuani 25-22 după un joc fără greșeală și un blocaj bun. Setul al doilea a revenit gazdelor 25-19. Zalăul s-a impus în următoarele două seturi la 17 și 16.
De la Zalău s-au remarcat Rareș Bălan 20 de puncte și Stoilovic cu 19 puncte, res în timp ce de la gazde De Pra a reușit 26 de puncte.
După finalul sezonului regulat, campioana României, Volei Municipal Zalău a acumulat 43 de puncte și se află pe locul al patrulea în clasamentul ligii naționale.
În primul meci din partea a doua a campionatului (Play-off locurile 1-6) Municipal Zalău va juca la Galați cu echipa locală Arcada, prima etapă fiind programată pe data de 3 martie.
[themeum_button size=”lg” type=”primary” url=”https://www.sportexclusiv.ro/clasament-volei-masculin/” text=”VEZI CLASAMENTUL”] [themeum_category category=”handbal” layout=”carousel” title=”” maxpost=”9″]

