DEN_logo_banner_560x336_06

Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarca

Danemarca gazduieste Campionatul European de handbal masculin ediatia 2014, turneu final, unde marea favorită este chiar ţara gazdă.România a ratat calificarea la acest turneu final.  Campionatul European din Danemarca va fi transmis în România de TVR.

10.40

Campionatul European de handbal masculin

Germania se impune clar în fața Spaniei, scor 24-17 și câștiga după 12 ani Campionatul European de handbal masculin.

Finala Mare

GermaniaSpania 24-17

Finala Mică

Norvegia – Croatia 24-31

Semifinale

Norvegia – Germania 33-34 după prelungiri

Spania – Croatia 33-29

Locurile 5-6

Franta – Danemarca 29-26

Locurile 7-8

Polonia – Suedia 26-24

15.31

Grupa principala

Grupa 1

Clasament

1.Norvegia5410153:1419
2.Croaţia5302153:1346
3.Franţa5302145:1306
4.Polonia5302138:1426
5.Belarus5104128:1512
6.Macedonia5014130:1491

Partide

15.01.16 Croatia vs Belarus 27 : 21

15.01.16  Franta vs Macedonia 30 : 23

17.01.16  Norvegia vs Croatia 34 : 31

17.01.16  Polonia vs Macedonia 24 : 23

19.01.16  Norvegia vs Belarus 29 : 27

19.01.16  Polonia vs Franta 31 : 25

21.01.16 19:15 Franta vs Belarus 34:23

21.01.16 21:30 Macedonia vs Croatia 24-34

23.01.16 19:15 Franta vs Croatia 34-24

23.01.16 21:30 Polonia vs Norvegia 28-30

25.01.16 19:15 Macedonia vs Norvegia 31-31

25.01.16 21:30 Polonia vs Belarus 32-27

27.01.16 17:00 Macedonia vs Belarus 29-30

27.01.16 19:15 Franta vs Norvegia 24-29

27.01.16 21:30 Polonia vs Croatia 23-37

Grupa 2

Clasament

1.Spania5401135:1308
2.Germania5401140:1298
3.Danemarca5311139:1237
4.Suedia5122126:1214
5.Rusia5113132:1403
6.Ungaria5005110:1390

Partide

16.01.16 Spania vs Germania 32 : 29

16.01.16 Danemarca vs Rusia 31 : 25

18.01.16 Rusia vs Ungaria 27 : 26

18.01.16 Germania vs Suedia 27 : 26

20.01.16 Spania vs Suedia 24 : 22

20.01.16 Danemarca vs Ungaria 30 : 22

22.01.16 19:15 Germania vs Ungaria 29-19

22.01.16 21:30 Suedia vs Rusia 28-28

24.01.16 19:15 Germania vs Rusia 30-29

24.01.16 21:30 Spania vs Danemarca 23-27

26.01.16 19:15 Spania vs Ungaria 31-29

26.01.16 21:30 Suedia vs Danemarca 28-28

27.01.16 17:00 Suedia vs Unagaria 22-14

27.01.16 19:15 Germania vs Danemarca 25-23

27.01.16 21:30 Spania vs Rusia 25-23

 

00.13

Vezi tabloul complet al optimilor de finala de la Campionatul mondial de handbal feminin Danemarca 2015

23.13

Norvegia s-a impus in fata Spaniei scor 29-26

23.13

Muntenegru a invins Danemarca dupa un meci extraordinar in care gazdele au gresit destul de mult, scor 23-12

22.04

  • 05.12.15, Muntenegru – Serbia 28-28, Ungaria – Tunisia 39-20, Danemarca – Japonia 30-21
  • 06.12.15 Japonia-Muntenegru 23-29, Serbia-Ungaria 26-32, Tunisia-Danemarca 20-32
  • 08.12.15; Japonia-Tunisia 31-21, Muntenegru-Ungaria 32-15, Danemarca-Serbia 29-20
  • 09.12.15; Muntenegru-Tunisia 37-26, Serbia-Japonia 27-22, Danemarca-Ungaria 22-29
  • 11.12.15; Ungaria-Japonia 31-21, Tunsia-Serbia 21-43, Danemarca-Muntenegru 21-23

Clasament

1.Montenegro 5410149:1139
2.Ungaria 5401146:1218
3.Danemarca 5302134:1136
4.Serbia 5212144:1325
5.Japonia 5104118:1382
6.Tunisia 5005108:1820

 

22.03

  • 05.12.2015; Olanda – China 42-21, Cuba – Polonia 20-24, Suedia – Angola 37-23
  • 06.12.2015; China-Cuba 39-30, Angola-Olanda 24-37, Polonia-Suedia 30-21
  • 08.12.15; Cuba-Angola 23-38, Polonia-China 29-24, Suedia-Olanda 28-28
  • 09.12.15; Olanda-Cuba 23-45, Angola-Polonia 27-29, Suedia China 47-28
  • 11.12.15; China-Angola 29-32, Olanda-Polonia 31-20, Cuba-Suedia 25-49

Clasament

1.Olanda 5410183:1169
2.Suedia 5410192:1349
3.Polonia 5302135:1356
4.Angola 5203144:1554
5.China 5104141:1802
6.Cuba 5005123:1980

22.02

  • 05.12.2015, Argentina – Congo 23-15, Franta – Germania 30-20, Brazilia – Corea de Sud 24-24
  • 07.12.2015, Congo-Brazilia 11-26, Corea de Sud-Franta 22-22, Germania-Argentina 31-13
  • 08.12.15; Corea de Sus-Congo 35-17, Franta-Argentina 20-12, Brazilia-Germania 24-21
  • 10.12.15; Argentina-Brazilia 19-23, Franta- Congo 29-16, Germania – Coreea de Sud 40-28
  • 11.12.15; Argentina-Coreea de Sud 22-29, Brazilia-Franta 21-20, Congo-Germania 19-37

Clasament

1.Brazilia 5410118:959
2.Franţa 5311121:917
3.Germania 5302151:1146
4.Coreea de Sud 5221138:1256
5.Argentina 510489:1202
6.D.R. Congo 500578:1500

22.00

Pos TeamPldWTLGoalsDiffPts
1Rusia 5500171:115+5610
2Norvegia5401159:106+538
3Spania 5302148:98+506
4Romania5203150:116+344
5Puerto Rico 510488:197-1092
6Kazahstan 500595:179-840
MatchScore
December 5, 2015 5:00 pm Frederikshavn
RomaniaPuerto Rico
47 - 14
December 5, 2015 7:15 pm Frederikshavn
Spania – Kazahstan
31 - 10
December 5, 2015 9:30 pm Frederikshavn
Norvegia – Rusia
25 - 26
December 7, 2015 5:00 pm Frederikshavn
RomaniaKazahstan
36 - 20
December 7, 2015 7:15 pm Frederikshavn
Rusia – Spania
28 - 26
December 7, 2015 9:30 pm Frederikshavn
Puerto Rico – Norvegia
13 - 39
December 8, 2015 5:00 pm Frederikshavn
Rusia – Puerto Rico
45 - 18
December 8, 2015 7:15 pm Frederikshavn
RomaniaSpania
18 - 26
December 8, 2015 9:30 pm Frederikshavn
Norvegia – Kazahstan
40 - 19
December 10, 2015 5:00 pm Frederikshavn
Kazahstan – Rusia
19 - 42
December 10, 2015 7:15 pm Frederikshavn
Spania – Puerto Rico
39 - 13
December 10, 2015 9:30 pm Frederikshavn
RomaniaNorvegia
22 - 26
December 11, 2015 5:00 pm Frederikshavn
Puerto Rico – Kazahstan
30 - 27
December 11, 2015 7:15 pm Frederikshavn
RomaniaRusia
27 - 30
December 11, 2015 9:30 pm Frederikshavn
Norvegia – Spania
29 - 26

1 2 3

20.49

Rusia a facut antrenament cu Romania, scor 30-27

19.58

La pauza Rusia conduce Romania 17-16

18.32

Puerto Rico a invins Kazakhstan 30-27.

18.30

Coreea de Sud a invins Argentina scor 29-22

17.42

Coreea de Sud conduce la pauza Argentina scor14-12

16.45

La finalul zilei vom afla tabloul complet al optimilor de finală ale Campionatului Mondial de handbal feminin.

16.43

Partidele zilei a saptea de CM

Grupa A: Ungaria – Japonia (ora 17:15), Tunisia – Serbia (ora 19:30), Danemarca – Muntenegru (21:45)

Grupa B: Angola – China (17:15), Olanda – Polonia (19:30), Suedia – Cuba (21:45)

Grupa C: Argentina – Coreea de Sud (ora 17:00), Franţa – Brazilia (ora 19:15), Germania – RD Congo (21:30)

Grupa D: Kazakhstan – Puerto Rico (ora 17:00), România – Rusia (ora 19:15), Spania – Norvegia (ora 21:30)

01.01

Franța sau Brazilia cel mai important meci de la CM de handbal feminin din Danemarca 2015

01.00

Indiferent de rezultatul de maine cu Rusia, tricolorele se califica in optimile de finala de pe locul al patrulea din Grupa D.

00.59

Cristina Neagu ”Ne pregatim pentru meciul din optimile de finala”

00.58

”Cred ca astazi am aratat alceva fata de partida cu Spania, pacat de caderile din timpul meciului, cred ca daca reuseam sa tinem de rezultat altul era scorul, am luptat foarte mult, am jucat mult mai bine.Clar au fost peste noi, chiar daca noi am reusit sa stangem scorul pe finalul reprizei a doua, acele minute de cadere in care nu am reusit sa inscriem ne-au costat, totusi am reusit sa jucam in unele momente alceva.Noi nu am reusit sa invingem Norvegia de ceva ani, am incercat sa schimbam istoria, trebuie sa analizam ce ne lipseste la inceputul reprizei a doua.Noi ne pregatim pentru meciul din optimi,  unde vom intalnii Franta sau Brazilia, care cred eu ca va fi cel mai important de la acest Campionat mondial” a declarat Cristina Neagu la televiziunea care deţine drepturile TV

00.57

Cea mai bună jucătoare a României a fost Cristina Neagu care a reusit sa marcheze de opt ori.

00.56

După partida pierduta cu reprezentativa Spaniei, România a ajuns la a doua înfrângere la Campionatul Mondial de handbal feminin de data aceasta in fata Norvegiei campioană olimpică în 2008 și 2012, și deținătoarea titlului european.

00.55

România învinsă clar de Norvegia, scor 26-22, după un meci în care tricolorele au greșit foarte mult în penultimul meci din Grupa D de la Campionatul Mondial de handbal feminin.

22.59

Norvegia a invins Romania 26-22

22.07

La pauză Norvegia conduce România scor 13-10.

21.39

Înaintea meciului s-a ţinut un minut de reculegere în memoria lui Gheorghe Gruia, fostul mare handbalist care a decedat ieri

18.43

Brazilia s-a impus in fata selectionatei Argentinei. scor 23-19.

18.29

Rusia a invins Kazakhstan 42-19.

17.39

Meciul va începe de la 21:30 și va fi transmis în direct de Dolce Sport.

17.39

România n-a mai învins Norvegia într-un joc oficial de 15 ani, ceea ce înseamnă că jucătoarele lui Ryde au o misiune foarte dificilă.

17.37

După înfrângerea cu Spania, România întâlnește Norvegia la Campionatul Mondial de handbal feminin.

23.29

Rezultate Live Campionatul Mondial de handbal feminin Danemarca 2015CM danemarca 2015 Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din DanemarcaCM-danemarca-2015CM danemarca 2015

23.28

Brazilia a invins Germania scor 24-21

23.28

Suedia a terminat la egalitate cu Olanda, scor 28-28

23.25

Danemarca a invins Serbia scor 29-20, si se afla pe primul loc in Grupa A  cu sase puncte, avand trei victorii din tot atatea meciuri.

22.23

La pauză Danemarca conduce Serbia cu un gol diferența, scor 13-12.

20.42

Spania a învins Romania scor 26-18, după o prestație foarte slabă a tricolorelor.

19.57

România este condusă la pauză de Spania 13-12.

18.45

Japonia a invins Tunisia scor 31-21, iar Anola s-a impus in fata reprezentativei Cubei, scor 38-23.

18.43

Rusia a invins Puerto Rico 45-18 si a acumulat sase puncte in Grupa D

18.42

Coreea de Sud a invins Congo cu scorul 35-17.

17.47

Rusia conduce la pauza Puerto Rico, scor 22-7 .

17.40

Spania – ROMANIA incepand cu ora 19:15 in direct la dolcesport

20.50

Franța a terminat la egalitate scor 22-22 cu Corea de Sud

20.49

Rusia a învins Spania scor 28-26

19.54

La pauza partidei dintre Franța și Corea de Sud tabela arată 11-11.

19.52

Rusia conduce Spania la pauză 16-14.

18.31

Romania s-a impus in fata reprezentatei Kazakhstanului scor 36-20, si se afla pe primul loc in Grupa D cu doua victorii obtinute.Maine incepand cu ora 19:15 Romania intalneste nationala Spaniei.

18.29

Brazilia a invins Congo scor 26-11.

17.38

Nationala feminina de handbal a Romaniei conduce la pauza scor 18-12, reprezentativa Kazakhstanului.

17.37

Brazilia conduce la pauza Congo cu scorul 14-4.

23.19

Suedia s-a impus in fata Poloniei scor 31-30.Dupa doua partide jucate la CM Danemarca 2015 pe primul loc in Grupa B se afla Olanda cu 4 puncte, dar cu un golaveraj mai bun decat Suedia care ocupa locul al doilea.

23.18

Danemarca a invins Tunisia dupa un meci dominat clar, scor 32-20 si se afla la egalitate de puncte cu Ungaria ambele echipe avand 4 puncte.

22.24

Suedia conduce la pauza Polonia, avand un avans de 3 goluri, scor 15-13.

21.04

Ungaria a invins Serbia scor 32-26, la pauza 18-16.

20.58

Olanda s-a impus in fata Angolei scor 37-24.

20.12

Ungaria conduce la pauza  selectionata Serbiei, scor 18-16.

18.54

România va întâlni mâine Kazakhstan, de la ora 17:00, în direct la Dolce Sport.

18.52

Reprezentativa Chinei a invis cu o diferenta de 9 goluri nationala Cubei, scor final 39-20. ZHANG Haixia a inscris 8 goluri.Partida a fost arbitrata de Florescu si Stoia.

18.50

Muntenegru s-a impus in fata Japonie scor 29-23. RADICEVIC Jovanka a marcat zece goluri iar pentru Japonia SUNAMI Yui  a inscri de noua ori.

23.08

Rusia a invins Norvegia scor 26-25 dupa un meci foarte echilibrat, in urma acestui rezultat Rusia s-a alaturat Romaniei si Spaniei fiecare castigand primul meci de la Campionatul Mondial din Danemarca.

22.13

Franta a invins Germania scor 30-20, Amandine Leynaud a inscris  goluri iar apararea Franceza a fost foarte bine organizata, specialistii considerand Franta una dintre principalele echipe la cucerirea titlului modial.

20.58

Ungaria a invins Tunsia, scor 39-20, cea mai buna marcatoare fiind TOMORI Zsuzsanna  cu sase reusite

20.36

Muntenegru a terminat la egalitate cu Serbia dupa un joc spectaculos scor 28-28.

20.35

Olanda s-a impus fara emotii in fata reprezentativei Chineze scor 42-21 la pauza tabela arata 19-8.

20.32

Argentina a imvins Congo scor 23-15 la pauza 11-10

19.44

Romania s-a impus sâmbătă, la Frederikshavn, în grupa D a Campionatului Mondial din Danemarca, in fata selectionatei debutante la CM, Puerto Rico, cu scorul de 47-14 (23-3), în primul meci din cele cinci programate în această fază a competiţiei.

12.27

CSM București noua campioana!

Finala

DataPLAY_OFF Scor
Faza III  Locurile 1-2
22.05.15CSM BucurestiHCM Baia Mare23-22
26.05.15HCM Baia MareCSM Bucuresti17:20
28.05.15HCM Baia MareCSM Bucuresti –

 

12.20

Corona Brașov medalie de bronz!

Locurile 3-4

DataPLAY_OFF Scor
Faza III  Locurile 3-4
22.05.15HCM RomanCorona Brasov22-24
26.05.15Corona BrasovHCM Roman26:25
28.05.15Corona BrasovHCM Roman –

12.14

SCM Craiova a egalat la general , următoarul meci decisiv se va disputa tot la Craiova.

Locurile 5-6

DataPLAY_OFF
Scor
Faza III  Locurile 5-6
22.05.15Dunarea BrailaSCM Craiova
32-29
26.05.15SCM CraiovaDunarea Braila26-24
28.05.15SCM CraiovaDunarea Braila –

12.09

HC Zalau locul 7 in clasamentul final .

Locurile 7-8

DataPLAY_OFF
Scor
Faza III  Locurile 7-8
11.05.15CSM PloiestiHC Zalau
26-30
26.05.15HC ZalauCSM Ploiesti37:19
28.05.15HC ZalauCSM Ploiesti –

 

10.32

Tabloul complet al semifinalelor si meciurile pentru locurile 5-8

DataPLAY_OFF
Scor
Turul II  Locurile 1-4
11.05.15HCM RomanHCM Baia Mare
20-25 
HCM Baia MareHCM Roman33-21 
HCM Baia MareHCM Roman –
12.05.15Corona Brasov CSM Bucuresti
 26-28
CSM BucurestiCorona Brasov 27-20 
CSM BucurestiCorona Brasov  –
Turul II Locurile 5-8
12.05.15Dunarea BrailaHC Zalau25-23
16.05.15HC ZalauDunarea Braila 21-22
18.05.15HC ZalauDunarea Braila
Turul IILocurile 5-8 
12.05.15CSM PloiestiSCM Craiova20-26
16.05.15SCM CraiovaCSM Ploiesti23-17 
18.05.15SCM CraiovaCSM Ploiesti

 

10.35

HCM Baia Mare şi HCM Roman, prima semifinala a Ligii Naţionale, in ce-a de a doua semifinal, CSM Bucureşti va intalni invingatoarea dintre Corona şi HC Zalău meci decisiv care se va disputa azi cu incepere de la ora 18:00.

18.55

HCM Roman s-a calificat in semifinalele play-off-ului ligii naționale la handbal feminin după ce a învins in ambele meciuri SCM Craiova, astfel obține  si calificarea in Cupele Europene!

18.46

HCM Baia Mare s-a calificat în semifinalele Ligii Naţionale. Echipa pregătită de Tone Tiselj a obţinut o victorie lejeră cu CSM Ploieşti, scor 40-26 (17-7), astfel că a trecut de primul tur din play-off cu 2-0.

18.30

CSM Bucuresti prima echipa calificata in semifinale.

18.01

HCM Baia Mare s-a impus fara probleme la Ploiesti scor 31-20, HC Zalău a obtinut o victorie mare în prima partidă cu Corona Braşov, din turul 1 din play-off-ul Ligii Naţionale de handbal feminin, după ce s-a impus cu 23-19 la pauza 12-9.

DataPLAY_OFFScor
Turul I
02.05.15CSM PloiestiHCM Baia Mare20-31
06.05.15HCM Baia MareCSM Ploiesti40-24
02.05.15HC Dunarea Braila HCM Bucuresti20-28
06.05.15 HCM BucurestiHC Dunarea Braila29-26
01.05.15HC ZalauCorona Brasov23-19
05.05.15Corona BrasovHC Zalau30-18
07.05.15Corona BrașovHC Zalău27-24
29.04.15HCM RomanSCM Craiova27-21
06.05.15SCM CraiovaHCM Roman20-22

rezultate Play-off

DataPLAY_OUTScor
ETAPA I
30.04.15Unirea Slobozia
U Alexandrion Cluj
26-31
30.04.15Cetate Deva
Muresul Targu Mures
37-24
30.04.15HCM RM Valcea
Neptun Constanta
24-22
ETAPA II
03.05.15Muresul Targu MuresNeptun Constanta22-31
03.05.15U Alexandrion ClujHCM RM Valcea28-27
03.05.15Cetate DevaUnirea Slobozia20-20
ETAPA III
07.05.15Unirea SloboziaMuresul Targu Mures24-15
07.05.15HCM RM ValceaCetate Deva35-29
07.05.15Neptun ConstantaU Alexandrion Cluj28-22
ETAPA IV
10.05.15Unirea SloboziaHCM RM Valcea24-21
10.05.15Muresul Targu MuresU Alexandrion Cluj22-25
10.05.15Cetate DevaNeptun Constanta19-25
ETAPA V
14.05.15HCM RM ValceaMuresul Targu Mures 33-23
14.05.15Neptun ConstantaUnirea Slobozia23-14
14.05.15U Alexandrion ClujCetate Deva28-22
ETAPA VI
17.05.15 Neptun Constanta HCM RM Valcea 25-25
17.05.15 Muresul Targu MuresCetate Deva 26-23
17.05.15 U Alexandrion Cluj Unirea Slobozia 31-24
ETAPA VII
21.05.15 Neptun Constanta Muresul Targu Mures 38-25
21.05.15 Unirea Slobozia Cetate Deva 26-18
21.05.15 HCM RM Valcea U Alexandrion Cluj 29-26
ETAPA VIII
24.05.15 Muresul Targu Mures Unirea Slobozia 20-29
24.05.15 Cetate Deva HCM RM Valcea 24-26
24.05.15 U Alexandrion Cluj Neptun Constanta 35-28
ETAPA IX
28.05.15 U Alexandrion Cluj Muresul Targu Mures 26-23 
28.05.15 Neptun Constanta Cetate Deva 30-26
28.05.15 HCM RM Valcea Unirea Slobozia 23-23 
ETAPA IX
31.05.15 Muresul Targu Mures HCM RM Valcea 25-31 
31.05.15 Unirea Slobozia Neptun Constanta  26-20
31.05.15 Cetate Deva U Alexandrion Cluj 35-34 

Clasament

 

 

 

Pos.EchipaJucVEPGMGPPts
1 HCM Rm Valcea20114554450037
2 U Alexandrion Cluj20121757453937
3 CSM Unirea Slobozia20112750347635
4 CSM Cetate Devatrans20103756054633
5 Universitatea Neptun Constanta20102852448632
6 SC Muresul Tg Mures2000204696270

20.00

04.05.15 Tomis Constantavolei Municipal Zalau 3-1 (25-13, 27-29, 25-9, 25-23)

20.23

min 90+3 final de meci

20.20

Min. 90 3 minute de prelungire pentru aceasta partida

20.16

Min.82 ultima schimbare la oaspeti, intra Sorin Tabacariu si iese Sebastian Chitosca

Min. 84 cartonasi galben Garcia Lopez

20.10

Min.80 o alta lovitura libera, sutata de Radut care se duce tot peste poarta

20.08

Min. 76 sutul lui Nistor din lovitura libera se duce mult peste poarta

20.01

Min 71 o alta schimbare la Pandurii , iese Alin Buleica si intra Laurentiu Iorga

20.00

Min.68 Cartonas galben pentru Nicandro Breeveld

19.58

Min. 67 dubla schimbare la Pandurii intra Mihai Roman si Ghezim Shalaj si ies Christou Paraskevas, Viorel Nicoara

19.55

Min 64  o noua schimbare la oaspeti iese autorul golului Doru Popadiuc si intra Adrian Gheorghiu

19.53

Min. 62  GOOOOL Oaspeti , inscrie Doru Popadiuc dupa un sut plasat de la 11 metri

19.49

Min. 47 fault dur a lui Achim, asupra lui Nistor

Min. 55  Ocazie uriasa a lui Radut care nu reuseste sa concretizeze centrarea lui Nistor

Min. 57 Schimbare la oaspeti iese Catalin Stefanescu si intra Garcia Lopez

19.36

min 45 .  a inceput si repriza 2

19.11

min. 37  Cartonas galben , Dan Nistor pentru proteste

 

min 45. de la marginea terenului se arata un minut de prelungire
min 45. Sut periculos a lui Nistor, dar apara portarul oaspetilor

min 45+ 1 sa terminat prima repriza

19.01

Min. 24 Deivydas nu reusete sa reia in poarta dupa o centrare a lui Nicoara de pe partea dreapta

Min 27 Radut reia cu capulde la 10 metri dar apara spectaculos Nicolai

18.56

Min. 7: Popadiuc a şutat de la marginea careului dar
Stanca a respins în corner

Min. 17: Nicoară a pătruns pe stânga şi a
şutat de la 16 metri pe poartă, a reţinut Calancea

Min. 19: Cartonaş galben pentru Achim

18.39

meciul a inceput Pandurii Targu Jiu – Ceahlaul Piatra Neamt

17.36

Echipele probabile:

Pandurii: 33. Stanca – 25. Pleasca. 5. Christou, 27. Elton da Silva, 4. Momcilovici – 19. P. Anton, 8. Breeveld, 10. D. Nistor – 7. Buleica, 99. Matulevicius, 20. Radut

Ceahlaul: 12. Calancea – 23. Dumitras, 3. A. Marc, 5. Al. Ichim, 4. L. Cazan – 18. Onciu, 31. Stefanescu – 25. Ad. Gheorghiu, 10. Vl. Achim, 27. Chitosca – 32. Margina

15.47

Pandurii, a trecut în prelungiri de Gaz Metan în Cupa Ligii, în vreme ce în Liga 1 are două remize, 1-1 cu CS U Craiova și 0-0 cu CFR Cluj.

15.46

Ceahlăul a avut un start de sezon catastrofal, fiind eliminată de Oțelul încă din optimile de finală ale Cupei Ligii, iar în campionat a primind opt goluri în primele două runde, 0-4 cu CFR Cluj, respectiv 1-4 cu Târgu Mureș.

19.32

România este campioană mondială la handbal feminin (U18)

19.27

32-21 , final

19.26

31-21, gol Romania, Dana

19.25

30-20 , gol Germania

19.24

30-19, gol Romania Laszlo

19.23

29-19, Romania are zece goluri avans

19.22

TO Romania

19.21

apara extraordinar Izabela Rosca

19.20

29-18

19.20

28-18, inscrie Bazaliu

19.17

27-16, gol Romania

19.16

Echipa națională a Danemarcei a câștigat medalia de bronz la Campionatul Mondial de handbal feminin din Macedonia după ce a invins Muntenegru, scor 20-19.

MNE-DEN8-29f15313cb302cb729c9746645279382 Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din DanemarcaMNE-DEN8-29f15313cb302cb729c9746645279382-525x259MNE DEN8 29f15313cb302cb729c9746645279382

19.13

24-15, gol pentru Romania inscrie LASZLO

19.11

23-15, gol pentru Germania

19.10

rateaza Bazaliu lovitura de la 7 metri

19.07

23-14, gol Germania, eliminare Cristina Laszlo

19.06

23-13, gol Germania

19.05

TO Germania

19.04

23-12, gol pentru Romania Corban

19.04

22-12, patrunde si inscrie pentru Romania, Daniela Corban

19.01

20-11, inscrie de la 7 metri Bianca Bazaliu

18.59

19-10, gol Romania, ce-a mai mare diferenta pe tabela

18.55

18-9

18.54

17-9, gol pentru Romania , inscrie Bianca Bazaliu

18.54

16-8

18.48

Romania conduce după 30 de minute de joc cu 8 goluri avans si se afla la un pas de cucerirea titlului mondial

18.37

15-7 pentru Romania, la pauza

18.37

14-7, Romania minutul 29

18.35

12-6, pentru Romania, minutul 26

18.29

12-5,  gol Germania

18.27

12-4, gol Iulia Andrei

18.26

11-4 gol pentru Germania Bolk

18.24

11-3, TO Germania, minutul 21

18.23

10-3 , inscrie Cristina Laslo

18.21

9-2 , gooll Bazaliu

18.18

8-2 minutul 17

18.17

7-1 , gool Laslo

18.15

6-1 gool Bazaliu

18.14

5-1

18.09

time-out Germania

18.09

Romania – Germania 4-1, gol inscris de Ilie

18.08

Romania – Germania 3-1

06.01

Play Off – FAZA a III-a

DataSeturi12345
TURUL I
11.04.14Tomis Constantavolei Municipal Zalau3 : 0 25:2325:2126:24-:--:-
12.04.14Tomis ConstantaVolei Municipal Zalau3 : 225:1425:1622:2522:2515:11
11.04.14SCM “U” CraiovaDinamo Bucuresti0 : 3 19:2521:2523-25-:--:-
12.04.14SCM “U” CraiovaDinamo Bucuresti2 : 325:1818:2525:2016:2511:15
11.04.14Unirea DejStiinta Explorari Baia Mare3 : 2 25:1825:2119:2521:2515:10
12.04.14Unirea DejStiinta Explorari Baia Mare3 : 125:1721:2525:2125:17-:-
11.04.14Arcada GalatiPhoenix Simleu Silvaniei3 : 0 25:1725:2125:22-:--:-
TURUL II
17.04.14Volei Municipal ZalauTomis Constanta0 : 315:2523:2518:25-:--:-
17.04.14Dinamo BucurestiSCM “U” Craiova1 : 325:2315:2520:2518:25-:-
18.04.14Dinamo BucurestiSCM “U” Craiova0 : 0 -:--:--:--:--:-
17.04.14Stiinta Explorari Baia MareUnirea Dej0 : 325:1725:2225:20-:--:-
17.04.14Phoenix Simleu SilvanieiArcada Galati3 : 2-23:2520:2525:1925:1915:8
TURUL III
24.04.14SCM “U” CraiovaDinamo Bucuresti0 : 0 -:--:--:--:--:-
24.04.14Arcada GalatiPhoenix Simleu Silvaniei0 : 0 -:--:--:--:--:-

08.14

Grupa 1

Midtjylland a invins Sävehof , scor 25-24, in primul meci din faza a doua a grupelor Ligii Campionilor.


Vardar Skopje a debutat cu o victorie, 31-25 in fata celor de la Thüringer HC, în grupa întâi principală din Liga Campionilor. Luzumova a fost cea mai bună marcatoare a partidei, cu opt reuşite, iar sârboaica Andrea Lekic, a punctat de cinci ori pentru echipa din Skopje.

Clasament

TEAMMATCHESGOALSDIFFPTS
1. FC Midtjylland110025:24(1)2
1. WHC Vardar SCBT110031:25(6)2
3. IK Sävehof100124:25(-1)0
3. Thüringer HC100125:31(-6)0

Rezultate

01.02.2014 FC MidtjyllandIK Sävehof 25-24

02.02.2014 WHC Vardar SCBTThüringer HC 31-25

08.05

Grupa 2

Krim este liderul în grupa principală 2, după ce a învins cu 24-18 campioana Norvegiei Larvik, scor 24-18.Buducnost a obtinut un punct important la  Gyor, terminând la egalitate, scor 23-23, cu campioana Europei.

Clasament

TeamMATCHESGOALSDIFFPTS
1. RK Krim Mercator110024:18(6)2
2. Györi Audi ETO KC101023:23(0)1
2. Buducnost101023:23(0)1
4. Larvik100118:24(-6)0

Rezultate:

01.02.2014 Györi Audi ETO KCBuducnost 23-23

01.02.2014 RK Krim MercatorLarvik 24-18

 

20.16

Franta a invins Danemarca, scor 41-32, in finala Campionatului European de handbal masculin si a cucerit medalia de aur si sunt pentru a treia oara campioni europeni.

18.39

Spania antrenată de Manuel Cadenas, a reuşit să câştige medalia de bronz după un meci frumos în faţa Croaţiei, încheiat cu scorul 29-28.

10.13

Locul(5/6)

 ISLANDA – POLONIA 28-27

 

Semifinale

24.01.2014

FRANTA – SPANIA 30-27

DANEMARCA – CROATIA 29-27

 

Finala

CROATIA – SPANIA 28-29

DANEMARCA – FRANTA 32-41

 

Runda principala

Grupa 1 


Cu o victorie 28:24 împotriva Ungariei, luni seara,  Danemarca are asigurat accesul la semi-finale, chiar înainte de ultimul meci din runda principal împotriva Islandei (miercuri), în timp ce Ungaria a pierdut orice sansa pentru a ajunge in primele patru la campionatul european de handbal masculin din Danemarca


Danemarca se răzbuna si invinge campioana mondiala, Spania, scor 31-28, partida din cadrul Grupei 1 principale de la campionatul european de handbal masculin din Danemarca.


 

grupa 1 final Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcagrupa-1-finalgrupa 1 final

REZULTATE

12.01.2014

SPANIA – UNGARIA 34-27

DANEMARCA – MACEDONIA 29-21

14.01.2014

ISLANDA – UNGARIA 27-27

DANEMARCA – AUSTRIA 33-29

16.01.2014

SPANIA – ISLANDA 33-28

MACEDONIA – AUSTRIA 22-21

18.01.2014

MACEDONIA – UNGARIA 25-31

AUSTRIA – ISLANDA 27-33

DANEMARCA – SPANIA 31-28

20.01.2014

MACEDONIA – ISLANDA 27-29 (11-14)  

AUSTRIA – SPANIA 27-28(12-14) 

DANEMARCA – UNGARIA 28-24(14-11)

22.01.2014

MACEDONIA – SPANIA 22-33

AUSTRIA – UNGARIA 25-24

DANEMARCA – ISLANDA 32-23

Grupa 2


Polonia a impresionant  si a obtinut inca o victorie mare, 35:25,  împotriva Suediei.Polonia – Croatia, meciul care va decide semifinalista!


Franța a făcut un pas uriaș către semifinalele de la Campionatul European de handbal masculin din Danemarca 2014,  in urma victoriei, 39:30 in fata Belarusului.


Revenire uimitoare a nationalei Poloniei care a reusit sa invinga Belarus, 31:30  în runda principală, cu un gol marcat in ultimele secunde, mai exact minutul 59’58 prin JURKIEWICZ.


grupa 2 final Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcagrupa-2-finalgrupa 2 final

REZULTATE

13.01.2014

CROATIA – BELARUS 33-22

FRANTA – RUSIA 35-28

15.01.2014

FRANTA – POLONIA 28-27

SUEDIA – BELARUS 30-22

17.01.2014

CROATIA – SUEDIA 25-24

POLONIA – RUSIA 24-22

19.01.2014 

POLONIA – BELARUS 31-30 (14-13)

RUSIA – SUEDIA 27-29(13-20)

FRANTA – CROATIA 27-25(18-17)

21.01.2014

RUSIA – CROATIA 25-33(11-16)

FRANTA – BELARUS 39-30(20-16)

POLONIA – SUEDIA 35-25(15-12)

22.01.2014

RUSIA – BELARUS 39-33

FRANTA – SUEDIA 28-30

POLONIA – CROATIA 28-31

20.30

 Runda preliminară

Grupa A   Grupa B   Grupa C   Grupa D

 

22.46

final Romania – Polonia 29-31

22.45

minutul 59:44 inscrie pentru Polonia KUDLACZ 28-31

22.43

minutul 59:27 inscrie BRADEANU 28-30

22.41

minutul 57:40 gol Neagu 27-29

22.39

minutul 54:54 gol WOJTAS 26-27

22.36

minutul 53:20 inscrie KUDLACZ 26-26

22.29

minutul 49:59 Romania – Polonia 26-23

22.27

minutul 46:57 gol inscris deNEAGU de la 7 metri NEAGU 26-22

22.25

minutul 45:42 gol WOJTAS 25-22

22.24

minutul 44:56 inscrie BRADEANU 25-21

22.23

minutul 44:09 gol BRADEANU 24-21

22.19

minutul 40:08 gol MANEA 23-19

22.16

minutul 38:34 gol KONIUSZANIEC scor 22-19

22.15

minutul 37:39 gol MANEA 22-18

22.14

minutul 36:29 gol BRADEANU 21-17

22.13

minutul 34:44 gol inscris de WOJTAS de la 7 metri 20-16

22.12

minutul 34:10 gol 7 metri BUCESCHI 20-15

22.10

minutul 32:52 gol Neagu 19-15

22.09

minutul 31:52 gol pe contraatac GRZYB 18-15

22.09

minutul 31:04 gol WOJTAS 18-14

 

22.08

minutul 30:36 gol NEAGU 13-18

22.06

incepe a doua repriza

21.52

final prima repriza Romania – Polonia 17-13

21.51

minutul 30 gol 7 metri Neagu 17-13

21.49

minutul 28 gol Neagu 16-12

21.48

minutul 27 gol Nechita 15-11

21.46

minutul 23 gol Elisei 10-14

21.44

minutul 23 gol reusit de Bradeanu 13-10

21.42

minutul 21 Romania – Polonia 12-10

21.37

minutul 18 gol Elisei 12-8

21.37

minutul 17 gol Neagu 11-7

21.35

minutul 17 gol de la 7 metri Neagu 10-7

21.32

minutul 13 – gol reusit de Nechita 9-7

21.29

minuutul 12 – gol Neagu 8-7

21.28

minutul 11 – inscrie Neagu 7-6

21.27

min 10 – gol reusit de Marin 6-5

21.26

min 9 – inscrie Bradeanu 5-4

21.23

min. 6  gol elisei România – Polonia 4-4

21.21

min 5 – gol Elisei  3-3

21.20

min 4:25 Polonia – Romania 3-2

21.16

Min. 1: a inceput partida de la Novi Sad. Polonia are lovitura de start

17.12

Adversara României a trecut fără probleme de preliminariile pentru Mondiale, dar în meciurile decisive, din play-off, a eliminat în dublă manșă Suedia, producând surpriza.

20.23

min 90+3  final de meci   PANDURII TARGU JIU – UNIVERSITATEA CLUJ   3-0 .

20.22

minu 90:  se arata 3 minute de prelungire se arata la marginea stadionului .

20.21

min 90   goooollllll       Alex Do Santos inscrie la doar cateva minute cel deal doilea gol pentru echipa gorjeana     Pandurii – Universitatea Cluj 3 -0

20.17

min 84 : Panduriii gooolllll    alex don santos     Pandurii – Universitatea Cluj 2-0

20.08

min 76: Shamsin vede galben după ce lovește mingea după fluier, totodata este schimbat de Pleasca .

20.01

min 70: golul a fost anulat de arbitrul lui Balaj din cauza  fault in atac .

20.00

min 69:  PANDURIII GOOOOOLLL

19.58

min 67: Cartonaș galben pentru Ninu, după un fault asupra lui Shamsin.

19.57

min 66:  iese Takacs, intră Rilke

 

19.56

MIN 63: Dos Santos vede galben după un fault la centrul terenului

 

19.55

MIN 62: Iese Kovacs intră Calcan.

 

19.50

Min 57: GOOOOOL! Eric trimite un lob de senzatie pentru fundasii lui U Cluj iar Shamsin suteaza imparabil din careu. Pandurii- Universitatea Cluj 1-0 

19.46

min 55:  si in echipa gorjeana se face schimbare, Ungurusan s-a accidentat si a iesit din teren pentru a-i face loc lui Buleica

19.44

min 54:  prima schimbare in echipa clujeana iese Borza, intră Mendy.

19.43

min 52:   Breeveld a pătruns pe stânga, a centrat în sapte, pe jos, Shamsin a oprit balonul și a poi a șutat, dar un fundaș al oaspeților s-a aruncat în calea lui și a respins.

 

 

19.38

min 47 : Un șut de la 25 de metri Breweeld, pe centru,insa  Veselovsky prinde.

19.35

min 45:  a inceput si partea a-II-a

19.19

min 45+1 : fluier de final a primei reprize

19.18

min 45: se arata un minut de prelungire in prima repriza a meciului

19.09

Min 35:  Ungurusan centreaza superb de pe partea dreapta pentru Shamsin care era liber in careu. Acesta reia periculos cu capul insa mingea trece peste poarta

19.06

min 29: Ocazie mare Universitatea. Kovacs a pătruns din stânga înc entru, i-a pasat perfect lui Lemnaru, care rămas singur cu Stanca a șutat în portarul Pandurilor.

19.01

Min 28:  Kovacs recupereaza si il vede demarcat in careu pe Lemnaru. Stanca iese foarte bine si respinge chiar in momentul in care Lemnaru se pregatea sa suteze

19.00

min 25:  Cristi Pustai și-a pierdut răbdarea cu Adrovic și imediat după ratarea din minutul 23 l-a înlocuit cu Shamsin.

18.59

Min 22:  Ce mai mare ocazie de gol, pentru Adrovici ce reuseste sa o trimita pe langa poarta din sutul lui Eric

18.53

min: 19  -Lemnaru șutează din afara careului,  insa trimite peste poarta lui Stanca.

 

18.50

Min 15: si primul cartonas , Tirnacop vede cartonasul galben pentru tragere de timp

18.45

min 13 : Momcilovici scapa singur pe partea stanga si paseaza in centrul careului de unde Adrovici trimite mult peste poarta. Arbitrul fluiera o pozitie de offside

18.43

min 11: o  lansat excelent în spatele fundașilor adverși de către Anton, Alex Dos Santos a încercat să trimită spre paortă de la 10 metri, dar Veselovsky a ieșit oportun și a respins.

 

18.41

min 9  :  Paraskevas trimite cu capul peste transversală, după o centrare din corner trimisă de Eric.

18.40

min 2:  Alex Dos Santos șutează de la distanță, Veselovsky reține cu siguranță

 

23.38

Reprezentativa Croaţiei s-a calificat la Cupa Mondială din 2014, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), selecţionata Islandei, în manşa secundă a barajului din zona Europa.

23.16

Rezultate live in manşa retur a barajului de calificare la CM 2014

RomaniaRomania Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcarourou
1-1 final
Greece Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din DanemarcagregreGrecia
CroatiaCroatia Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcacrocro
2-0 final
Iceland Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din DanemarcaislislIslanda
SuediaSweden Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcasweswe
2-3 final
Portugal Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din DanemarcaporporPortugalia
FrantaFrance Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcafrafra
3-0 final
Ukraine Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din DanemarcaukrukrUcraina

23.01

Reprezentativa României a ratat calificarea la Cupa Mondială din Brazilia, după ce a încheiat la egalitate, marţi seară, pe Arena Naţională, scor 1-1, cu selecţionata similară a Greciei, în manşa retur a barajului de accedere la turneul din 2014.

23.00

Min 94: final de meci  ROMÂNIA-GRECIA, scor 1-1

22.55

Min 90: patru minute de prelungire

22.49

Min 86: Ultima schimbare pentru tricolori, iese Stancu, intră Grozav

22.44

Min 79: portarul grecilor acuza o accidenyare si trage de timp cat poate, Ultima schimbare la greci: Iese Siovas, intră Manolas.

22.40

Min 73: schimbare Karagounis iese, intră Samaris

22.36

Min 72: Schimbare la greci, iese Torrosidis, intră Vyntra

22.32

Min 65: Ratare mare din partea lui Latovlevici care trimite mingea  pe deasupra porţii.

22.26

Min 60: Latovlevici suteaza  pe lângă poartă.

22.25

  rezultate live in manşa retur a barajului de calificare la CM 2014

RomaniaRomania Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcarourou
1-1 final
Greece Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din DanemarcagregreGreece
CroatiaCroatia Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcacrocro
2-0
Iceland Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din DanemarcaislislIceland
SwedenSweden Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcasweswe
0-0
Portugal Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din DanemarcaporporPortugal
FranceFrance Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcafrafra
2-0
Ukraine Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din DanemarcaukrukrUkraine

22.19

Min 58: Cholebas primeste cartonas galben.

22.16

Min 55 GOOL România!! autogol, Holebas a încercat să degajeze de pe linia propriului careu, dar a trimis total greșit, peste Karnezis. România – Grecia 1-1.

22.10

A început repriza secundă!

22.09

la pauza rezulatele în manşa retur a barajului de calificare la CM 2014.
Romania
0-1
Greece
Croatia
1-0
Iceland
Sweden
0-0
Portugal
France
0-0
Ukraine

21.57

Min 48 Pauză, Romania este condusa de catre Grecia , scor la pauza 0-1

21.53

Min 47: Suporterii din peluză au aruncat o petardă in careul Grecilor, Meciul e întrerupt și spectatorii scandează “Demisia, Demisia”!

21.50

Min 47: Maxim il lanseaza cu o pasa pe Marica care şutează din unghi spre poarta grecilor, peste poarta

21.37

Min 31: Latovlevici şutează de la 25 de metri, mult peste poartă.

21.31

Min 26: schimbare în naţionala României. Latovlevici intră în locul lui Raţ.

21.28

România-Grecia, scor 0-1.

21.26

Min 23: GOL Grecia!

21.22

Min. 19: Stancu șutează de la aproximativ 30 de metri, dar mingea se duce pe centrul porții și Karnezis prinde.

21.21

Min 16: Ocazie mare pentru greci! Chloebas a şutat, dar Tătăruşanu a aparat

21.19

Minutul 12: Lovitură liberă periculoasă pentru România, din partea stângă. Maxim trimite în gura porţii, Karnezis reţine.

21.03

Min. 1: A început meciul, Romania a avut lovitura de start.

20.23

ECHIPELE DE START

România: Tătărușanu – Mățel, Goian, Chiricheș, Raț- Hoban- Torje, Stancu, Maxim, Tănase- Marica

Grecia: Karnezis – Torosidis, Siovas, Papastathopoulos, Cholevas – Maniatis, Karagounis, Tziolis – Salpigidis, Mitroglou, Samaras.

19.46

Primii suporteri au intrat pe Arena Naţională, în jurul orei 18.30, pentru meciul România – Grecia, care începe la ora 21.00. La meciul de pe Arena Naţională sunt aşteptaţi să asiste peste 50.000 de spectatori.

national arena Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcanational-arenanational arena

19.42

Comunicatul  postat pe site-ul oficial al FRF:

Versurile imnului vor fi proiectate pe ecranul Arenei Naționale.

A venit și ziua care poate consfinți calificarea echipei noastre naționale la un turneu final al Cupei Mondiale FIFA după 16 ani.

Nu ne îndoim că, așa cum au făcut-o de atâtea ori, suporterii tricolorilor vor crea o atmosferă senzațională diseară, când, de la ora 21.00, România va înfrunta Grecia în manșa a doua a play-off-ului de calificare la Cupa Mondială FIFA de anul viitor, din Brazilia. Le mulțumim pentru prezența la stadion și pentru modul în care vor fi alături de fotbaliștii antrenați de Victor Pițurcă.

Să avem încredere în jucătorii noștri și să îi susținem de la început până la sfârșit! Împreună putem fi învingători!

Să începem prin a cânta cu toții imnul nostru național în momentul intonării acestuia înaintea partidei, versurile imnului urmând să ruleze pe ecranul gigant al Arenei Naționale.

Vă așteptăm și vă mulțumim!

19.35

Echipele probabile:

Romania: Pantilimon – Măţel, Goian, Chiricheş, Raţ – Hoban – Torje, Maxim, Stancu, Tănase – Marica

Grecia: Karnezis – Torosidis, Papastathopoulos, Siovas, Holebas – Maniatis, Karagounis, Tziolis – Salpingidis, Mitroglou, Samaras

19.31

Romania va fi încurajată în tribune de circa 50.000 de suporteri, Grecia urmând să fie susţinută la Bucureşti de aproximativ 1.700 de suporteri.

romania grecia Rezultate LIVE, Campionatul European de handbal masculin 2014 din Danemarcaromania-greciaromania grecia

19.30

Atacantul echipei naţionale a României, Ciprian Marica, a postat, marţi dimineaţă, un clip emoţionant pe contul său de Facebook, în care fanii reprezentativei noastre cântă la unison imnul României. Clipul a fost însoţit de un mesaj al atacantului: “HAI ROMÂNIA! Împreună până la capăt!”.

19.30

Sunt suporterul numărul unu al echipei naționale de fotbal a României și sper să ne calificăm la Campionatul Mondial din Brazilia, în urma meciului de azi cu Grecia, a declarat, marți, fostul internațional Gheorghe Hagi.

“Gândul meu este să merg la stadion să văd echipa României care să câștige. Sunt suporterul numărul unu și sper să ne calificăm. Mergem să ne calificăm, să marcăm două goluri” , a declarat azi Hagi

00.36

Min. 67: GOOOOL Grecia! Kostas Mitroglou realizează dubla

00.35

Min. 62:     Cartonaș galben pentru Kostas Katsouranis, după un fault tare asupra lui Marica

00.35

Min. 45+1: Pauză, Grecia conduce cu 2-1 în meciul cu România,

23.09

Min. 21: GOOOOL Grecia! Salpingidis îi readuce pe greci la conducere

23.06

Min.19 Gooool Stancu egaleaza dupa o centrare a lui Torje.

23.02

Min.14 goool Grecia

22.48

Min 1: Fluier de start al partidei dintre Grecia și România

România dă lovitura de începere

22.12

Echipele oficiale de start pentru meciul Grecia – România, manșa întâi a barajului pentru calificare la Campionatul Mondial din 2014.

22.08

România: Lobonţ – Mățel, D. Goian, Gardoș, Raț – Bourceanu, C. Lazăr – Torje, Stancu, Cr. Tănase – Marica;
Antrenor: Victor Pițurcă;

Grecia: Karnezis – Torosidis, Siovas, Papastathopoulos, Holebas – Maniatis, Katsouranis, Tziolis – Salpingidis, Mitroglou, Samaras;

Antrenor: Fernando Santos.

20.52

Echipele probabile:

Grecia: Karnezis – Torosidis, Siovas, Papasthatopoulous, Holebas – Maniatis, Katsouranis, Tziolis – Salpingidis, Mitroglou, Samaras

România: Tătăruşanu – Măţel, D. Goian, Gardoş, Raţ – Bourceanu, C. Lazăr – B. Nicoliţă, Al. Maxim, Cr. Tănase – Marica

22.51

final de meci      Pandurii Targu Jiu –  AC Fiorentina  1-2

22.49

min 90+2  gooool   prin Borja Valero    1-2

22.48

min :90 – se arata de la margina 2 minute de prelungire din ultima repriza

22.47

min 89 : Matos mai inscrie o data, insa de la margine se ridica fanionul pentru offside!

22.46

min: 88 – cartonas galben pentru Mingote, ca trage de timp

22.43

min: 85 –  gooollll , din careul mic Matos incrie si egaleaza   1 – 1

22.39

min : 80 – schimbare si in echipa Fiorentinei Roncaglia iese, intră Capezzi

22.38

min: 79 – Galben pentru Momcilovic , dar si avertisment pentru Borja Valero

22.37

min :77 -o noua incerc are a lui   Dos Santos din partea dreaptă foarte puternic,insa Munua respinge lateral

22.36

min :75 – Dos Santos îl vede pe Munua ieșit și încearcă să reia spre poară de la mare distanță. dar mingea se duce alături

22.31

min: 69 –  un cartonas galben pentru Rodriquez

22.26

min :64 – Eric trimite de la marginea careului puternic, însă mingea se duce peste poartă

22.19

min: 57  – Anton șutează puternic, Munua scoate în corner!

 

 

22.17

min: 56 – Momcilovic trimite puternic, Munua nu poate reține, apoi Dos Santos nu reușește să reia spre poarta apărată de fundași

22.16

min:53  – Ocazie mare pentru Fiorentina ! Găsit singur, Borja Valero a reluat total imprecis de la cinci metr

22.12

min: 51 – Aquilani trimite de la 23 de metri puternic, dar peste poarta lui Mingote

22.10

 

min: 46  Borja Valero ii paseaza lui Matos in careu din stanga, dar Mingote reuseste sa retina

 

21.50

pauza 1-0   Panduri Targu Jiu – ACF Fiorentina

21.46

min 45  un minut de prelungire se arata pe margina stadionului in prima parte a reprizei

21.43

min: 42 schimbare in echipa gorjeana Mamele il schimba pe Erico Dos Santos

21.39

 

min 36: Eric scapa spre poarta, ii paseaza in centru lui Dos Santos insa nu mai poate relua spre poarta

 

21.32

min 32     GOOOOOLLLLLLL, Executie frumoasa a lui Eric  1-0

21.29

min 27: Joaquin scapa singur cu Mingote dupa o faza superba a Fiorentinei, incearca sa ridice mingea peste portarul Pandurilor, insa acesta rezolva faza!

21.25

min: 22  – si prima schimbare in echipa Pandurilor intre portarii , iese Stanca si este inlocuit cu Mingote.

21.22

min 20 : prima ocazie a lui Buleica cu un sut  spectaculos de la marginea careului, mingea trece putin pe langa!

21.14

min 11:  Matos trece de Paraskevas si cade in careu, arbitrul lasa jocul sa continue! Atacantul cere penalty, insa protestele sunt inutile.

21.09

min 8: circa 500 de fani italieni au venit la Cluj pentru meciul cu Pandurii. Din sectorul lor s-a auzit  si prima petarda pe Cluj Arena.

21.07

min 5:   Alex are prima prezenta in careul Fiorentinei, insa controleaza prost si este deposedat!

21.03

meciul a inceput pe stadionul Cluj Arena, spectatori circa 6000

23.59

Minutul 90+3 – Final de partida: Fiorentina catiga in fata Pandurilor cu 3-0. Gorjenii au şanse foarte mici de a merge în primăvara europeană.

23.57

Minutul 89   Breeveld  primeste catronas galben

23.44

Minutul 81schimbare la Pandurii: intră Distefano iese Eric

23.41

Minutul 75 – Aquilani suteaza mult pe langa poarta lui stanca, dupa o lovitura liberă de la 25 de metri

23.37

Minutul 73schimbare la Fiorentina intră Aquilani iese Borja Valero

23.36

Minutul 69Gol Fiorentina 3-0: Cuadrado majorează diferenţa

23.32

Minutul 67   Compper primeşte galben după un fault la Eric

23.31

Minutul 64schimbare la Fiorentina iese Gonzalo, intră Roncaglia

23.28

Minutul 63 – Breeveld primeste o pasa în careu de Unguruşan,care întoarce la Eric, dar acesta trage în blocaj, iar Nicoară şutează şi el într-un adversar

23.26

Minutul 62 – Buleică şutează de la aproximativ 20 de metri, mingea se duce pe lângă poarta lui Neto

23.25

Minutul 60 – Marcos Alonso suteaza de la marginea careului, puţin peste poartă

schimbare la Fiorentina: iese Ryder Matos, intră Cuadrado

23.20

Minutul 56   Anton vede galben pentru un fault la mijlocul terenului

23.19

Minutul 54 – Eric il deschide cu o pasa in stanga pe Matulevicius, dar acesta trage mult pe lângă

23.14

Minutul 48     Matias Fernandez vede primul galben al partidei după un fault dur la Anton

23.12

Minutul 47 – Christou reia cu capul după un corner, balonul trece peste poartă

23.12

Minutul 47 – Unguruşan centrează în faţa porţii, dar Matulevicius şi Breeveld trec pe lângă minge

23.11

Minutul 46 – a inceput repriza secundă

LA PANDURII: intră Buleică în locul lui Ciucur şi Nicoară în locul lui Dos Santos

22.55

Minuntul 45 – pauza la  Firenze,  Fiorentina conduce cu 2-0, după golurile reusite de Joaquin şi Ryder Matos

22.52

Minutul 43 , Pandurii nu reusesc să reacționeze după golurile primite

22.45

Minutul 35 , GOL FIORENTINA! Erico greșește grav, Matos îi fură balonul, pătrunde spre poartă, Stanca reușește să-l blocheze inițial, însă brazilianul nu cedează și înscrie până la urmă al doilea gol al italienilor.

22.36

Minutul 26 – GOL FIORENTINA! Acţiune a lui Joaquin, trece de Stanca şi marchează în poarta goală.

22.31

Minutul 23 Prima ocazie pentru Fiorentina! Joaquin șutează din afara careului peste poartă, fără emoții pentru Stanca

22.28

Minutul 16 – Unguruşan urcă din nou foarte bine, dar şutul său din interiorul careului trece peste poartă.

22.28

Minutul 12 – Pandurii joacă excelent în acest debut de meci, Fiorentina nu s-a apropiat periculos de poarta lui Stanca pînă acum.

22.24

Minutul 10: Evolutie curajoasă a gorjenilor, Erica  a lovit transversala, iar Ungurusan a fost aproape de golul vietii. Italienii, nici o ocazie la poarta Pandurilor.

15.53

fluier final, Pandurii castiga cu scorul de 6-1 in fata celor de la  Fc Botosani

15.50

trei minute de prelungiri se arata de la marginea terenului

15.49

min 88 al doilea gol a lui Alex dos Santos   6-1

15.38

Min. 78:  Un sut de la distanta a lui Codoban , dar pe direcția lui Stanca, iar portarul gazdelor prinde balonul

15.34

Min. 74: Schimbare la Botoșani: iese Fulop și intră Matei

15.32

min 73    goooooollllll Pandurii,   Alex dos Santos      5 -1

15.29

min: 69  goooolllll , golul de onoare al Botosenilor   4-1

15.25

Min. 62: Schimbare la Pandurii: iese Anton și intră Alex dos Santos

15.17

Min. 56: Schimbare  in echipa de la Botoșani: iese Attila Hadnagy și intră Claudiu Codoban

15.14

Min. 54: Curileac are o nouă paradă excelentă, la o reluarea a lui Erico da Silva

Min. 53: Ocazie imensă pentru Pandurii! Portarul Curileac a avut o intervenție de senzație la șutul din prima al lui Eric de Oliveira, din centrul careului

15.08

min 48 Gooooolllll Pandurii, prin o executie frumoasa a lui Eric   4-0

15.07

Min. 46: Schimbare la Botoșani: iese Vraciu și intră Cârjan

Min. 46: Începutul reprizei secunde

14.48

pauza      Pandurii – FC Botoșani 3-0

14.47

min46: goooooooolllllll  Eric    3-0

14.45

un minut de prelungire in aceasta prima repriza

14.43

min >42  Gooooooolll   Ungurusan     2-0

14.40

Min. 38: Ocazie pentru Pandurii! Matulevicius primește într-o poziție bună, preia bine și pătrunde în careu, apoi trimite pentru Distefano, al cărui șut din întoarcere este slab și prins de portarul Curileac

14.35

min:33 – al doilea cartonas galben pentru echipa gorjeana in acesta prima repriza

14.34

Min. 32: Distefano șutează din afara careului, dar Curileac atinge balonul și îl deviază în corner, peste transversală

14.31

Min. 26:  portarul Stanca prinde cu emoții un șut de la distanță, expediat de Croitoru

14.29

Min. 25: Șut deviat al botoșănenilor, respins cu emoții de Erico da Silva, care a fost aproape de un autogol

Min. 24: Gazdele par să fi redus turația motoarelor, după marcarea golului, dar botoșănenii nu reușesc să le pună probleme, deocamdată, având mari probleme la construcție

14.20

Min. 17: Momcilovic a fost găsit liber de Eric, a avansat și a tras puternic, pe jos, dar portarul Curileac s-a întins și a scos în corner 

14.16

min: 15.10    gooooool Matulevicius    1-0    

14.11

Min. 9:  Stanca surprins de Marius Croitoru, trimițând un șut din propriul teren, dar mingea trece pe lângă poarta lăsată goală de portarul Pandurilor.

14.10

Min. 5:  prima sansa de gol al partidei prin Fulop pentru Botoșani! 

14.04

meciul Pandurii – FC Botosani a inceput de 3 minute, spectatori circa 3000, stafionul municipal Targu Jiu

Min. 1: Fluier de start al meciului dintre Pandurii Târgu Jiu și FC Botoșani, care se întâlnesc în premieră pe prima scenă

14.03

ECHIPELE DE START:

Pandurii: Stanca – Ungurușan, Erico, Paraskevas, Momcilovic – Anton, Breveeld – Buleică, Eric, Distefano – Matulevicius;
Rezerve: Mingote, Mamele, Cristea, Ciucur, Nicoară, Paulinho, Alex;
Antrenor: Cristian Pustai;

Botoșani: Curileac – Maghici, Ursu, Dinu, Acsinte – Croitoru, Vașvari, Tincu, Fulop – Vraciu, Hadnagy;
Rezerve: Perianu, Poverlovic, Matei, Cârjan, Ghinga, Codoban, Radu;
Antrenor: Cristian Popovici.

13.08

Astăzi ora 14.00: Pandurii Tg. Jiu – FC Botoşani

13.08

Echipele probabile:

Pandurii: Stanca – Ungurușan, Erico, Paraskevas, Momcilovic – Anton, Breeveld – Buleică, Eric, Ciucur – Matulevicius.
Antrenor: Cristi Pustai

FC Botoșani: Curileac – Poverlovici, C. Dinu, Ursu, Acsinte – Vașvari, Croitoru, Tincu, Fulop – Cârjan, Hadnagy.
Antrenor: Cristi Popovici

 

4 Comments

  1. Alle France!!!!

  2. Nu am asa placere sa vad meciurile.Ce sa-i faci nu se poatenaste jucatori precum Moser,Gruia,Nodea,Hnat Redl Birtalan ….Guvernul aloca bani din buget pentru alegeri,prntru zeci de partide ,sa castige locuri in parlament,sa ia ciolanul ei sa se inbogateasca.La ce sa foloseasca sportul?

    1. Reply Post By Mihai S.

      ai dreptate despre guvern….

  3. Alllee Franceee!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *