România a câştigat aurul şi argintul la Campionatele Europene de scrimă de la Torun!
Simona Gherman şi Ana-Maria Popescu şi-au disputat finala continentală la spadă. Aurul l-a caştigat Simona la minutul de prelungire, 9-5. Ana a luat argint. Simona
