România, de două ori pe locul secund la Campionatul European de Atletism pe Echipe Liga 1
Prima zi a Campionatului European de Atletism pe Echipe Liga 1 a adus două locuri secunde pentru reprezentanții României. Adelina Pănăeț a terminat pe locul
