64 de goluri în ultimul joc din cadrul Memorialului “Lascăr Pană”

Sâmbătă, 6 august Sala Polivalentă “Lascăr Pană” din Baia Mare a fost gazda meciului amical dintre CS Minaur și Gloria Bistrița, ultimul joc din cadrul Memorialului “Lascăr Pană” la feminin. Un meci  cu foarte multe goluri dar și cu multe greșeli individuale.

După ce a fost condusă 2-0, Minaur a revenit și a marcat de trei ori consecutiv, apoi a venit rândul oaspetelor să facă acest lucru. Din păcate, băimărencele n-au mai reușit să vină aproape de adversară până la finalul meciului, iar uneori diferență de scor a fost destul de mare.

CS Minaur Baia Mare – Gloria Bistrița: 30-34 (14-19)

În 9 august, băimărencele vor juca la Zalău un meci de pregătire iar pe 12 august un joc la Debrecen, apoi în 19-20 august un turneu la Lubin (Polonia).

Primul meci de campionat este prevăzut pe 28 august, SCM Craiova – CS Minaur.

Citește si...

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

FRH a stabilit locația turneului de baraj pentru menținere / promovare

Redacția

Minaur Baia Mare rămâne fără antrenori

Redacția

Minaur joacă ultimul meci acasă în acest sezon

Redacția

Liga Florilor: Programul penultimei etape

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More