Ardean Elisei a semnat prelungirea contractului cu HCM Baia Mare

HCM Baia Mare anunţa prelungirea contractului pe un an şi jumătate cu Valentina Ardean Elisei, extrema stângă şi-a prelungit contractul cu campioana României, semnând o înţelegere pe încă doi ani, până în vara lui 2017.

„La HCM Baia Mare mă simt ca în familie”

„Mă simt foarte bine la HCM, o echipă care doreşte performanţă la cel mai înalt nivel. Asta îmi doresc şi eu şi ştiu că este un deziderat realizabil aici. Mă simt foarte bine făcând parte din colectivul HCM: suntem cu adevărat o echipă şi asta contează enorm. Am nişte colege extraordinare şi atmosfera în vestiar este una foarte bună. Mă simt foarte bine şi în Baia Mare, am dat de nişte oameni nemaipomeniţi. Publicul e superb, ne susţine de fiecare dată, la meciurile de acasă şi din deplasare deopotrivă. Este important că suporterii ne-au rămas alături şi când am avut momente de cădere, ne-au susţinut în continuare, împingându-ne efectiv de la spate”, a înşirat „Alice” doar câteva dintre motivele pentru care să meargă mai departe în carieră cu HCM Baia Mare i s-a părut cel mai firesc lucru cu putinţă.

Are şapte titluri de campioană naţională a României (2007-2012, 2014, primele cu Oltchim, cel mai recent cu HCM Baia Mare). A câştigat Cupa Cupelor şi Supercupa Europei (în 2007, cu Oltchim) şi Challenge Cup (în 2002, cu Universitatea Remin Deva). A jucat, de asemenea, o finală de Liga Campionilor (în 2010, cu gruparea vâlceană).

La nivelul naţionalei, a devenit vicecampioană mondială în 2005, fiind cotată cea mai bună extremă stânga din lume. A câştigat o medalie de bronz la Campionatul European din Danemarca şi Norvegia (în 2010) şi un loc 5 la Campionatul European din Macedonia (în 2008), când a fost inclusă în „All Star Team”, fiind cea mai bună extremă stânga. Mai are în palmares, cu naţionala de tineret, un titlu de campioană europeană câştigat în 2000.

La prelungirea contractului cu HCM Baia Mare, Valentina Ardean Elisei a transmis suporterilor un mesaj: „Vă mulţumesc pentru modul în care iubiţi HCM Baia Mare. Ne dorim să nu vă schimbaţi niciodată şi să continuaţi să trăiţi împreună cu noi atât bucuriile, cât şi clipele mai delicate din viaţa acestei echipe!” informeaza site-ul gruparii maramuresene

 

Citește si...

Minaur întâlnește sâmbătă pe Gloria Bistriţa

Iulian A.

Două transferuri la CSM Târgu Jiu

Vasile.M

Duel dificil pentru gorjence

Vasile.M

Comentatorii deranjați de arbitrajul de la Baia Mare

Iulian A.

Minaur a obținut un egal cu CSM București

Iulian A.

Campioana CSM București sancționată de FRH

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More