Echipa feminină de handbal CSM Bucureşti a terminat cu o înfrângere grupele principale ale Ligii Campionilor, după ce a pierdut cu 22-24 partida disputată duminică
Corona Braşov a obtinut calificarea în semifinalele Cupei EHF la handbal feminin, dupa victoria obtinuta cu 29-21 (13-10) pe terenul formaţiei daneze HC Odense, iar
Antrenorul Astrei, Marius Șumudică a prefațat derby-ul ultimei runde din sezonul regulat, de la ora 20:30, întâlnirea dintre Astra și Dinamo urmând să stabilească echipa
Știința Explorări obtine trei puncte foarte importante pe terenul vechii rivale Unirea Dej. Băimărenii au controlat partida și au avut emoții doar în ultimul set