CSM Bucuresti in sferturile Ligii Campionilor

Echipa feminină de handbal CSM Bucureşti a terminat cu o înfrângere grupele principale ale Ligii Campionilor, după ce a pierdut cu 22-24 partida disputată duminică pe teren propriu cu Gyori Audi ETO, din Ungaria. Echipa lui Kim Rasmussen merge în sferturile de finală de pe locul 4, lucru cunoscut înainte de acest joc, unde va întâlni formația rusă Rostov Don.

CSM Bucureşti – Gyor 22-24 (8-14)

CSM București are o lună și jumătate până la sfertul de finală cu Rostov.

CSMB: Grubisic, Iordache – portari; Gullden 8, Curea 1, Da Silva, Rodrigues 1, Vărzaru 1, Bazaliu 1, Brădeanu 2, Torstenson 1, Nan, Vetkova, Martin 1, Manea 6, Fisker, Nicula. Antrenor: Kim Rasmussen

Gyor: Grimsbo 1, Kiss – portari; Knedlikova, Alstad 4, Loke 5, Harsfalvi, Kovacsics 3, Sulland 5, Amorim 3, Orban, Groot 2, Broch 1. Antrenor: Ambros Martin

foto facebook

Citește si...

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More