Concordia Chiajna – FC Braşov, scor 1-0 Liga 1

Concordia Chiajna a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Braşov, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii I.

Neluţ Roşu a înscris în minutul 41, cu o lovitură cu capul din careul mic, trimiţând mingea în plasă după două şuturi ale jucătorilor de la Concordia respinse de oaspeţi.

În minutul 88, Romeo Surdu a ratat un penalti acordat de centralul Dan Dreve după un henţ în careu al lui Melinte.

Oaspeții au avut și două bare, prin Cristi Ionescu (24) și Romeo Surdu (63) și li s-a refuzat un penalty în minutul 57, la un henț comis în careu de Emmanouil Papasterianos.

Pentru ilfoveni este a doua victorie consecutivă, după un succes cu 3-1 în fața Astrei Giurgiu, runda trecută.

FC Brașov are o singură victorie în ultimele sale cinci partide.

Concordia Chiajna: Râmniceanu – Leca, Creţu, Melinte, Savin – Papasterianos, Roşu – Purece, Onduku (Strătilă ’65), Serediuc (Coşereanu ’73) – Welington (Bambara ’90+4). Antrenor: Ionuţ Chirilă.

FC Braşov: Mutu – Străuţ, Machado, Oltean, Cr. Ionescu – Aganovici, Mateiu (B. Madeira ’46) – Tătar (Dias ’76), Buga, Surdu – A. Cristea (Tavarez ’59). Antrenor: Alexandru Pelici.