Corona Brașov a câștigat în premieră Supercupa României

Corona Brașov a câștigat în prmeieră SuperCupa României la volei masculin, după ce a învins-o pe Dinamo București În trei seturi, miercuri seara, în Sala Polivalentă din București.

Corona Brașov – Dinamo 3-0 (25-23, 25-18, 25-22)

Corona, deținătoarea Cupei României, a câștigat trofeul după o oră și 37 de minute de joc. Anul trecut, brașovenii au fost învinși de Rapid cu 3-1 în Supercupă.

Campioana Dinamo rămâne cu două Supercupe în palmares (2021 și 2022) din patru încercări (primele trei contra echipei Arcada Galați).

Alejandro Miguel Gonzalez Rodriguez a fost cel mai bun jucător de la Corona, cu 16 puncte, iar Ewoud Gommans, Ștefan Lupu și Livan Osoria Rodriguez au reușit câte 9 puncte.

De la Dinamo s-au remarcat Petar Premovic (17 puncte), Mircea Peța (13) și Janis Eduards Menis (11).

Citește si...

European League 2026: România învinsă în trei seturi de Letonia!

Redacția

România (F), victorie cu Letonia în primul meci din European League 2026

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

Suspendare și amendă pentru Nicolae FĂT după scandalul de la Cupa României

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More