Cosmin Contra şi-a anunţat plecarea de la naţională

Spania s-a impus luni, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (4-0), în fața României, în ultima etapă a Grupei F a preliminariilor Campionatului European din 2020.

Cosmin Contra şi-a anunţat plecarea de la echipa naţională după meciul cu Spania:

”Am luat decizia de a nu mai continua! De ce? Pentru că nu mi-am îndeplinit obiectivul şi am spus-o, dacă nu îmi îndeplinesc obiectivul, o să plec de la echipa naţională. Decizia mea e luată dinainte şi comunicată la cine trebuia comunicată. După meciul cu Suedia, decizia a fost luată” a spus Contra pentru Telekomsport

[themeum_column col=”1/2″][themeum_category category=”handbal” layout=”latest” title=”” maxpost=”4″][/themeum_column][themeum_column col=”1/2″][themeum_category category=”volei” layout=”latest” title=”” maxpost=”4″][/themeum_column]

Citește si...

Lista convocărilor preliminare pentru amicalele cu Georgia și Țara Galilor

Redacția

Gică Hagi revine la echipa naţională!

Redacția

25 de jucători convocați pentru „dubla” cu Cipru și Lituania din Liga Națiunilor

Redacția

Mircea Lucescu a condus prima ședință de pregătire la Mogoșoaia

Redacția

Modificare în lotul României pentru primele meciuri în noua ediție a Ligii Națiunilor

Redacția

Lotul României pentru primele meciuri în noua ediție a Ligii Națiunilor

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More