Crina Pintea, prezentată oficial la Gyor

După ce a avut evoluții foarte bune la CE de handbal feminin din Franța (a fost desemnată cel mai bun pivot al turneului final), Crina Pintea a fost prezentată oficial drept noua jucătoare a formației Gyor, campioana en-titre a Europei, potrivit Hotnews.

„Sunt foarte fericită că voi avea ocazia să joc pentru Gyor. Este unul dintre visele mele care acum s-a împlinit. Voi încerca să joc cel mai bun handbal al meu pentru a contribui la realizarea obiectivelor echipei”, a declarat Crina Pintea, citată de site-ul oficial al campioanei Ungariei.

Gyor a plătit 50.000 de euro formației Issy Paris pentru a obține cartea verde a jucătoarei. Crina Pintea ar putea debuta la Gyor în Liga Campionilor tocmai împotriva CSM-ului din București, pe 26 ianuarie.

De-a lungul carierei, Crina a evoluat la echipele HC Zalău, Thuringer și Issy Paris, înainte de transferul la Gyor Eto.

Gyor Audi Eto KC a câștigat 14 titluri de campioană a Ungariei, 13 Cupe ale Ungariei și 4 Champions League.

[themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”” maxpost=”9″]

Citește si...

Extremă din Norvegia la Minaur Baia Mare

Redacția

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More