Cristina Neagu a semnat cu CSM Bucureşti

Cristina Neagu juca din sezonul viitor, pentru CSM Bucuresti, campioana en-titre a Europei la handbal feminin, dupa cum informeaza Primaria Capitalei 

Cristina Neagu a semnat pe 2 ani cu campioana Europei

„Sunt bucuroasă că mă întorc acasă, este prima oară când am șansa să joc la cel mai înalt nivel în orașul meu natal. Unul dintre visele mele este să câștig Liga Campionilor cu o echipă românească și cred cu tărie că am această șansă cu CSM București”, a declarat Neagu 

Cristina  a fost desemnată de două ori cea mai bună jucătoare a lumii în două rânduri, 2014 şi 2015 și a câştigat Liga Campionilor în 2015, cu Buducnost şi a mai disputat alte două finale, în 2010 și 2014.

Neagu va fi prezentată oficial într-o conferinţă de presă la începutul lunii martie.

[themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”Volei” maxpost=”9″]

Citește si...

Extremă din Norvegia la Minaur Baia Mare

Redacția

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More