CSM Arcada Galați eliminată din Cupa CEV

Arcada Galaţi a pierdut calificarea în sferturile de finală ale Cupei CEV la volei masculin, după ce în tur a pierdut cu 3-0 iar în retur au câștigat în cinci seturi. Gălățenii s-a impus în fața echipei turce Galatasaray HDI ISTANBUL, după cinci seturi, scor 3 – 2 , după o oră și 45 de minute de joc, în manşa retur a 16-imilor competiţiei.

CSM Arcada Galați – Galatasaray HDI ISTANBUL 3 – 2 (25:17, 25:15, 18:25, 23:25, 15:8)

De la gazde KLAPWIJK Niels a reușit 27 de puncte în timp ce de la oaspeți s-a remarcat VENNO Oliver cu 20 de puncte.

În Cupa Challenge, Volei Municipal ZALĂU a pierdut cu 1 – 3 meciul de pe teren propriu cu VK ČEZ KARLOVARSKO, în cadrul manşei retur a optimilor de finală a competiției. În tur cehii s-au impus în trei seturi. Zalăuanii au fost eliminați din competiție.