CSM Bucuresti a invins FC Midtjylland scor 24-22

Campioana Romaniei, CSM București s-a impus in fata echipei daneze FC Midtjylland cu scorul de 24-22 partida din cadrul  Grupei a doua pricipale  a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Prima victorie din grupele principale ale Ligii Campionilor

Suedeza Isabelle Gullden a fost cea mai bună marcatoare a campioanei României cu 9 goluri. În etapa următoare, campioana României joacă în deplasare cu Gyor, pe 6 februarie.

Duminică vor avea loc restul meciurilor din această etapă, Buducnost Podgorica — Vardar Skopje și IK Savehof — Gyori Audi ETO KC. CSM București va juca următorul meci pe 6 februarie, în deplasare, cu Gyori Audi ETO KC.

Clasament

1. Buducnost 5 3 1 1 129:105 7
2. CSM Bucuresti 6 3 1 2 145:134 7
3. Győr 5 3 1 1 120:117 7
4. Vardar SCBT 5 3 0 2 129:115 6
5. Midtjylland 6 2 1 3 134:146 5
6. Savehof 5 0 0 5 98:138 0

ehf euro 2016 sportexclusiv

Citește si...

Extremă din Norvegia la Minaur Baia Mare

Redacția

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More