CSM Bucureşti este noua campioană naţională!

CSM Bucureşti a câştigat pentru prima data titlul de campioană naţională la handbal feminin, după ce a învins-o pe HCM Baia Mare, deţinătoarea titlului, cu scorul de 20-17 (11-6), în Sala Sporturilor „Lascăr Pană” din Baia Mare, în al doilea meci al finalei Ligii Naţionale.

În primul meci al finalei, disputat în 22 mai, la Bucureşti, CSM a câştigat cu scorul de 23-22 (13-11), astfel că scorul general este de 2-0, iar echipa din Capitală cucereşte titlul naţional în premieră.

CSM Bucureşti, va juca direct în grupele Ligii Campionilor în sezonul 2015-2016, iar finalista HCM Baia Mare ar urma să evolueze în preliminariile competiţiei.foto: facebook

  • CSM București: Linnea Torstenson — 7 goluri, Carmen Martin — 4, Paula Rodrigues — 3, Oana Manea — 2, Deonise Fachinello — 2, Iulia Curea — 1, Cristina Vărzaru — 1.
  • HCM Baia Mare: Lois Abbingh — 4 goluri, Eliza Buceschi — 4, Ada Nechita — 2, Ksenia Makeeva — 2, Melinda Geiger — 1, Luciana Marin — 1, Valentina Ardean-Elisei — 1, Camilla Herrem — 1, Elena Gjorgjevska — 1.

 

Citește si...

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

FRH a stabilit locația turneului de baraj pentru menținere / promovare

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More