CSM București la al treilea titlu de campioană a României la handbal feminin!

CSM București a învins la Cisnădie (21-30) și a devenit Campioana României, cu 4 etape rămase înaintea sfârșitului de sezon. Au fost necesare 22 de etape din actualul sezon pentru ca Tigroaicele să aiba un avantaj de 14 puncte în față locului 2 și să câștige matematic cel de-al treilea titlu consecutiv.

Pentru echipa condusă de Aurelian Rosca urmează meciul cu CSM Bistrita, ultimul de pe teren propriu, de miercuri 29 martie, ora 18.45, în Sala Polivalenta. Tot atunci, Federația Română de Handbal va înmâna Trofeul Ligii Nationale de Handbal Feminin, împreună cu medaliile și tricourile de „Campioana a României”.

[themeum_category category=”stiri” layout=”carousel” title=”Noutăți” maxpost=”9″]

Citește si...

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More