CSM Bucureşti s-a impus în Bănie

CSM București s-a impus în deplasarea de la Craiova, scor 28-22, din penultima etapă a turului Ligii Florilor, campioana rămâne la trei puncte de prima poziție a clasamentului și încheie turul campionatului pe teren propriu, împotriva echipei Minaur Baia Mare.

Cu Jelena Grubisic extrem de inspirată pe început de meci, fetele lui Dragan Djukic au marcat goluri ușoare în debutul partidei, s-au desprins la 5-2 și 7-3, iar până la final doar puține au fost momentele în care gazdele au creat probleme. S-a făcut 7-6 în minutul 18, însă avea să fie ultimul moment echilibrat al întâlnirii. CSMB s-a distanțat din nou, a avut 15-10 la pauză, pentru ca diferența să ajungă la +7 în minutul 43, în condițiile în care și Paula Ungureanu și-a pus amprenta asupra disputei, reușind să apere trei aruncări de la șapte metri. S-a terminat 28-22, într-un meci în care Andrea Lekic și Barbara Lazovic au marcat de câte cinci ori, fiind cele mai bune marcatoare ale CSM-ului.

[themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”” maxpost=”9″]

Citește si...

Extremă din Norvegia la Minaur Baia Mare

Redacția

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More