CSM Bucuresti s-a impus in deplasare la Jolidon Cluj, scor 20-19

CSM Bucuresti  s-a impus in deplasare la Jolidon Cluj, scor 20-19. Prima repriza a fost excelenta pentru CSM, 8 goluri avans in minutul 25 si 12-7 la pauza.

jolidon

In partea a doua a meciului replica gazdelor a fost mult mai buna si scorul s-a echilibrat, 14 egal in minutul 48, dupa care s-a inregistrat si unica situatie in care “U” Jolidon a condus, 17-16.

Situatia s-a modificat in final pentru CSM si revansa a devenit o certitudine. Mihaela Senocico, 8 goluri, Forina Chintoan, 4, respectiv Cristina Varzaru 5 gouri si Oana Manea 4 au fost marcatoarele partidei.

CSM Bucuresti incheie sezonul pe locul 7, cu 33 de puncte(22 de meciuri, 11 victorii, 1 egal, 10 infrangeri) si va juca in play-out cu HCM Ramnicu Valcea. Sansele de a prinde cupele europene se leaga acum de Cupa Romaniei, care se va juca, in noul format, intre 23 si 27 aprilie.