CSM București va întâlni în semifinalele Champions League pe Vardar Skopje, la fel ca și anul trecut!

Campioana Europei, CSM București va întâlni echipa Vardar Skopje în semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin, la fel că și anul trecut, în urma tragerii la sorți efectuate marți, la Budapesta.

În a doua semifinală se vor lupta finalista ediție precedente, Gyor și Buducnost echipa la care joacă Cristina Neagu.

CSM București – Vardar Skopje 

Gyori Audi ETO KC – Buducnost Podgorica.

Turneul Final Four se va desfăşura la Budapesta, în 6-7 mai.

CSM București a câștigat anul trecut trofeul Ligii Campionilor la handbal feminin, după ce s-a impus in Papp Lazlo Arena in fata gazdelor Gyor ETO cu scorul de 29-26 (13-12, 22-22), după prelungiri și aruncările de la 7 metri.

[themeum_category category=”stiri” layout=”carousel” title=”Noutăți” maxpost=”9″] [themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”Volei” maxpost=”9″]

 

Citește si...

Extremă din Norvegia la Minaur Baia Mare

Redacția

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More