CSM Lugoj câștigă în premieră Cupa României!

Echipa de volei feminin CSM Lugoj a câştigat Cupa României duminică, la Turneul Final de la Piteşti, după ce a învins în finala competiţiei formaţia CSM Târgovişte.

CSM Lugoj s-a impus în finala Cupei României cu scorul de 3-1, pe seturi 25-16, 26-24, 22-25, 25-21. Arbitrajul a ieșit în evidență,  Meșca și-a făcut numărul ca în vremurile bune, noroc cu sistemul video challenge.

În semifinale, Volei Alba Blaj a pierdut cu CSM Lugoj cu scorul de 2-3, pe seturi 24-26, 20-25, 26-24, 25-15, 11-15, iar CSM Târgovişte a trecut de Dinamo Bucureşti, cu 3-2, pe seturi 25-13, 25-11, 17-25, 17-25, 15-12.

La Turneul Final de la Piteşti a asistat şi conducerea FRV, iar invitat special a fost preşedintele forului european (CEV), Aleksandar Boričić.