CSM Târgovişte şi CSO Voluntari s-au calificat în semifinalele Diviziei A1

CSM Târgovişte şi CSO Voluntari s-au calificat, miercuri, în semifinalele Diviziei A1 la volei feminin.

CSM Târgovişte a învins-o în deplasare pe Corona Braşov cu 3-1, după ce s-a impus şi pe teren propriu cu 3-1. Vicecampioana a câştigat seria din sferturi cu 2-0.

Şi Voluntari s-a impus cu 2-0 la general în duelul cu CSM Lugoj, după 3-1 în deplasare şi 3-0 pe teren propriu. Ana Lazarevic (13 puncte), Heydi Casanova Alvarez (11), Denisa Ionescu (11) şi Nikola Radosova (11) au fost cele mai bune din echipa ilfoveană.

CSM Bucureşti a dispus de Rapid Bucureşti cu 3-0 şi a egalat situaţia la general, 1-1. Rapid câştigase cu 3-2 în Giuleşti. Soarta acestei confruntări se va decide tot în Giuleşti.

Sferturile de finală se desfăşoară după sistemul cel mai bun din trei partide.

Citește si...

Gică Hagi revine la echipa naţională!

Redacția

Volei Alba Blaj se impune în primul meci al finalei

Oana B

Știința Explorări Baia Mare a retrogradat

Redacția

Steaua învinsă acasă de Dinamo în primul meci al semifinalei Diviziei A la volei masculin

Redacția

U-BT Cluj-Napoca, învinsă de Buducnost în faza Top 8 din ABA League

Redacția

Băimărencele învinse la Slatina

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More