CSM Târgu Jiu începe returul cu victorie

CSM Târgu Jiu a început returul cu o victorie după ce a învins, pe teren propriu, pe CSU Oradea, scor 31-23, la pauză 18-10. Formația gorjeană a înregistrat a 11-a victorie consecutivă din actuala ediție de campionat și a mai făcut un pas important către Liga Florilor, după ce a trecut de una dintre echipele bune din această serie, CSU Oradea. Meciul a contat pentru etapa 14-a, prima din retur.

CSM Târgu Jiu – CSU Oradea 31-23

Gorjencele sunt neînvinse și conduc autoritar Seria B a Diviziei A, cu 11 victorii și 33 de puncte.

CSM Târgu Jiu va sta în etapa a 15-a, astfel că următorul meci în campionat pentru formația gorjeană va fi în etapa 16-a, în deplasare, pe 13 martie, cu CNE Râmnicu Vâlcea.

Citește si...

Suspendare și amendă pentru Nicolae FĂT după scandalul de la Cupa României

Redacția

Măgura Cisnădie depunctată de către FRH

Redacția

Bogdan Voina e noul președinte al FRH! Gheorghe Tadici la al nouălea mandat în Consiliul de Administrație

Redacția

Președinte nou la Federația Română de handbal

Redacția

Constantin Din, după ce a pierdut alegerile la FRH

Redacția

FRH va avea un nou președinte!

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More