Dinamo, eliminată din Cupa României la volei masculin

by Redacția

Voleibaliștii dinamoviști părăsesc Cupa României după un meci foarte echilibrat cu campioana României :Arcada Galați – DINAMO 3-0 (31-29, 25-23, 27-25)

Jucătorii antrenați de Fernando Munoz au jucat de le egal la egal cu Arcada în primele două seturi, când s-a decis practic echipa care merge în Final 4.

Dinamo a avut câteva șanse de a câștiga primul set, dar echipa gălățeană a rezistat. Meciul a contat ca retur pentru sferturile de finală.

Dinamo și Arcada se vor mai întâlni la Galați în restanța din campionat, încă nestabilită ca dată.
Cherbeleață 16p, Cuk 11p, Formela 11p au fost principalii noștri realizatori.

Tot miercuri, CSA Steaua a învins-o pe Olimpia Titanii, cu 3-0 şi s-a calificat în semifinale după victoria din tur, scor 3-1.

Arcada Galaţi şi CSA Steaua se alătură celor două echipe calificate la turneul final al Cupei României: SCMU Craiova si SCM Craiova.