Dinamo Romprest a învins CSM Târgoviște în manșa tur a sferturilor de finală ale Cupei României

Dinamo Romprest București a obținut o victorie strălucită în manșa tur a sferturilor de finală ale Cupei României. Jucătoarele antrenate de Branko Gajic au întâlnit miercuri pe teren propriu echipa CSM Târgoviște, un adversar considerat incomod, însă meciul a curs într-o singură direcție, cu Dinamo în zi de grație. Returul este programat pe 18 februarie, la Târgoviște.

Dinamo a condus cu 16-14 la al doilea time-out tehnic, dar antrenorul Branko Gajic a simțit că e loc de mai bine, așa că a înlocuit-o pe Anisova cu Ana Maria Ștefan. Oaspetele au mai avut o singură tresărire de orgoliu (18-18), după care Dinamo a luat jocul pe cont propriu. Seturile doi și trei au fost la discreția jucătoarelor în echipament roșu. Dinamovistele s-au apărat excelent, au păstrat în joc chiar și mingile imposibile, iar atacul a fost mereu cel inspirat. Scorul pe cele două seturi finale, 25-16 și 25-15 spune totul despre superioritatatea echipei Dinamo. informeaza site-ul gruparii bucurestene