După doar un an, formatul Supercupei României a fost modificat

Supercupa României la volei se va disputa în cuplaj în aceeași sală, atât la masculin cât și la feminin. Se revine astfel la formatul clasic.

A fost aprobat un nou format al SuperCupei României, astfel la fiecare inceput de sezon va fi organizat un turneu Final la care vor participa câștigătoarea și finalista Cupei României, precum și campioana și vicecampioana României din sezonul precedent, dacă finalistele Cupei României se regăsesc intre ocupantele primelor două poziții din campionat, atunci tabloul Final va fi completat de ocupantele locurilor 3, respectiv 4 din precedentul sezon.

Anul acesta Supercupa României la volei masculin va avea loc in intervalul 26-28 septembrie intr-o locație ce urmează a fi stabilită.

Citește si...

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

Suspendare și amendă pentru Nicolae FĂT după scandalul de la Cupa României

Redacția

Corona Brașov rămâne fără antrenor!

Redacția

FRH a stabilit locația turneului de baraj pentru menținere / promovare

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More