În ședința extraordinară a Comisiei Centrale de Disciplină, EVI CLAUDIU a fost suspendat în urma Ședintei Extraordinare a comisie Centrale de Disciplina din data de 27 mai .
În legătură cu Raportul suplimentar al arbitrilor şi observatorului delegat la jocul de J III – feminin, Turneu Final Valoare, dintre echipele CS GLORIA 2018 BISTRIȚA NĂSĂUD și CSM BUCUREȘTI, din data de 27.05.2023, de la Bistrița, Comisia, analizând documentele prezentate, stabilește:
-sancționarea delegatului echipei CS GLORIA BISTRIȚA NĂSĂUD, d-l EVI CLAUDIU, cu suspendare din activitatea handbalistică pentru 3 (trei) jocuri, începând cu data de 28.05.2023, pentru comportament nesportiv grav în relația cu arbitrii și oficialii FRH, în conformitate cu dispozițiile art. 55 pct.3 lit. c) din Regulamentul disciplinar al FRH, sezonul competițional 2022 – 2023. Suspendarea se efectuează la categoria J III feminin.