Fara victorie in debutul Ligii Campionilor la volei masculin

Remat Zalău şi Tomis Constanţa nu au reuşit să câştige vreun set aseară, în debutul Ligii Campionilor, ambele pierzând cu 3:0.

rematzalauDebut greoi în Europa pentru voleiul masculin românesc. Aseară, în prima etapă a sezonului 2012-2013 a Ligii Campionilor, Tomis Constanţa a fost învinsă, în deplasare, de Dinamo Moscova cu 3:0 (25-21, 28-26, 25-20), acelaşi scor înregistrându-se şi la Zalău, unde Remat s-a înclinat în faţa celor de la Cuneo (Italia), 3:0 (32-30, 25-20, 25-18).

Campionii României au rezistat doar primul set în faÅ£a italienilor, iar „marinarii”, debutanÅ£i în cea mai importantă competiÅ£ie intercluburi din Europa, au făcut un meci curajos la Moscova cu vicecampioana Rusiei. Mai mult, aceştia păreau că se îndreaptă spre o mare surpriză şi „agaţă” măcar un set după ce s-au distanÅ£at la 16-11 în primul act, însă ruşii au revenit pe final şi au întors scorul.

Constănţenii s-au ţinut aproape de adversari şi în setul secund, însă au pierdut tempo-ul în actul trei.