FC Brașov câștigă prima manșă a barajului pentru menținerea în Liga 2

Sâmbătă, 14 mai, Politehnica Timișoara și Fotbal Club Brașov s-au întâlnit în manșa tur a barajului pentru menținerea în Liga 2.

Bănățenii au fost gazde, în primul duel cu brașovenii, ca urmare a tragerii la sorți ce a avut loc marți, 10 mai, la sediul Federației Române de Fotbal.

Politehnica Timișoara a deschis rapid scorul, în minutul 6, prin Doru Andrei, și a intrat cu avantaj pe tabelă la pauza meciului. Brașovenii au restabilit egalitatea în minutul 53, prin Alexandru Negrean, iar, în minutul 67, Bogdan Piper a dus scorul la 2-1, acesta fiind și rezultatul final.

Returul se va disputa pe data de 21 mai, pe terenul celor de la Fotbal Club Brașov.

Citește si...

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

Suspendare și amendă pentru Nicolae FĂT după scandalul de la Cupa României

Redacția

Corona Brașov rămâne fără antrenor!

Redacția

FRH a stabilit locația turneului de baraj pentru menținere / promovare

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More