Campioana României Under 19 a câștigat miercuri seară partida din play-off-ul UEFA Youth League, ediția 2016-2017, împotriva lui FC Copenhaga.
După ce la pauză tabela arăta egalitate, 1-1, în urma golurilor lui Casap (31), respectiv Holse (34), gazdele au reușit să se desprindă la reluare și să obțină calificarea în următoarea fază a competiției. Au mai înscris C. Ene (67), Coman (79) și același Casap (83), în timp ce pentru danezi a mai punctat Wind (90+1).
Optimile UEFA Youth League sunt programate pe 21/22 februarie, iar tragerea la sorți va avea loc vineri, 10 februarie. Posibilii adversari sunt PSG, Dinamo Kiev, Barcelona, PSV, ȚSKA Moscova, Real Madrid, FC Porto și Sevilla.
[themeum_category category=”handbal” layout=”carousel” title=”handbal” maxpost=”9″] [themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”volei” maxpost=”9″]
