FC Viitorul s-a calificat în optimile UEFA Youth League

Campioana României Under 19 a câștigat miercuri seară partida din play-off-ul UEFA Youth League, ediția 2016-2017, împotriva lui FC Copenhaga.

După ce la pauză tabela arăta egalitate, 1-1, în urma golurilor lui Casap (31), respectiv Holse (34), gazdele au reușit să se desprindă la reluare și să obțină calificarea în următoarea fază a competiției. Au mai înscris C. Ene (67), Coman (79) și același Casap (83), în timp ce pentru danezi a mai punctat Wind (90+1).

Optimile UEFA Youth League sunt programate pe 21/22 februarie, iar tragerea la sorți va avea loc vineri, 10 februarie. Posibilii adversari sunt PSG, Dinamo Kiev, Barcelona, PSV, ȚSKA Moscova, Real Madrid, FC Porto și Sevilla.

[themeum_category category=”handbal” layout=”carousel” title=”handbal” maxpost=”9″] [themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”volei” maxpost=”9″]

 

Citește si...

Doliu în fotbalul românesc!

Redacția

Furați de voyo! Plătești FullHD vezi SD!

Iulian A.

Regula „5+6” se modifică din sezonul următor

Redacția

România va întâlni în premieră Canada, pe 5 septembrie

Redacția

A venit verdictul de la UEFA!

Redacția

A murit fostul selecționer al României, Christoph Daum

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More