Fehérvár a câștigat turneul internațional de pregătire de la Zalău

Echipa maghiară Fehérvár a câștigat toate cele trei partide disputate la turneul internațional de pregătire, ”Cupa de Vară” organizat vineri și sâmbătă la Zalău, turneu la care au mai participat Budapest Bank-Bekescsabai ENKSE, HC Sebeș și gazda competiției HC Zalău.

Cea mai bună jucătoare a turneului, Mercedesz Walfisch, de la echipa maghiara Bekescsabai, cea mai bună marcatore al turneului a fost Maria Constantinescu, de la HC Zalau cu 23 de goluri, iar titlul de cel mai bun portar al al competiției a fost desemnat jucatoarei echipei Fehérvár, Herr Orsolia.

Rezultate

Vineri 7 august

ora 9:45 HC Zalău – HC Sebeș 32-28
ora 11:30 Bekescsabai – Fehérvár  24-31
ora 17:30 Bekescsabai – HC Sebeș 24-27
ora 19:15 HC Zalău – Fehérvár 26-27

Sâmbătă 8 august

ora 10:00 Fehérvár  – HC Sebeș 27-21
ora 11:45 HC Zalău – Bekescsabai 32-32(16-15)

 

Citește si...

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

FRH a stabilit locația turneului de baraj pentru menținere / promovare

Redacția

Minaur Baia Mare rămâne fără antrenori

Redacția

Minaur joacă ultimul meci acasă în acest sezon

Redacția

Liga Florilor: Programul penultimei etape

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More