Florinel Mitrea, cea mai nouă achiziție a Universității Cluj

FC Universitatea Cluj ajunge la al șaptelea transfer în această vară, fundașul stânga Florin Mitrea (27 de ani) fiind cel mai recent nume ce se va alătura lotului lui Erik Lincar.

Fotbalistul originar din Turnu Măgurele a început fotbalul la clubul local, care pe atunci purta numele de Voința Saelele. Alături de formația din Teleorman a reușit două promovări consecutive, inițial în Liga a III-a, după care la sfârșitul sezonului 2018 – 2019 a ajuns cu Turris în Liga 2.  A bifat 37 de partide în tricoul lui Turris la nivelul celei de-a doua divizii, reușind să ofere patru pase de gol. Una dintre performanțele ce îl scot în evidență ca jucător pe Florinel Mitrea sunt cele trei assist-uri pe care le-a oferit într-un singur joc, fiind vorba de victoria celor de la Turris cu Pandurii Târgu Jiu (5-0) de la începutul stagiunii trecute.

După retragerea din campionat a echipei de pe malul Dunării, Florinel a intrat în vizorul formațiilor din Liga 1. Într-un final a făcut pe prima scenă a fotbalului românesc și a semnat cu Chindia Târgoviște în iarna acestui an. A strâns opt prezențe în tricoul Chindiei până la finalul sezonului.

Citește si...

Clasament marcatoare Liga Florilor după 9 runde

Mircea M

Craiova pierde în Belgia cu Greenyard Maaseik.

Redacția

Victorie pentru gălățeni cu Levoranta Sastamala, în preliminariile Challenge Cup

Ionuț Popa

Două echipe românești intră în turul doi al Cupei Challenge

Redacția

Minaur are meci greu cu Slatina

Redacția

Bogdan Tănase înaintea jocului de la Ljubljana

Ionuț Popa

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More