FRH a premiat, cele mai bune handbaliste din 2021

Federaţia Română de Handbal, a anunțat în urma votului exprimat de antrenorii din Liga Florilor,  cele mai bune jucătoare a sezonului trecut. FRH le-a premiat pe Cristina Laslo (CS Minaur) și Kristina Liscevic (SCM Rm Vâlcea), desemnate „Cea mai bună jucătoare română”, respectiv  „Cea mai bună jucătoare străină” ale anului 2021 din Liga Florilor.

În cadrul unui eveniment găzduit pentru al doilea an consecutiv în stația de servicii MOL Caranfil din București, Camelia Ene, CEO & Country Chair, MOL România, alături de Constantin Din, Președintele Federației Române de Handbal au oferit trofee și diplome celor două jucătoare.

Ediţia 2021-2022 a Ligii Naţionale de handbal feminin s-a încheiat duminică, zi în care au fost programate meciurile din etapa a 26-a, ultima, titlul fiind cucerit de CS Rapid Bucureşti.

Citește si...

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More