Gloria Bistrița amendată de FRH după incidentele din TeraPlast Arena

Pe data de 12 noiembrie, în etapa a 9-a a Ligii Florilor, TeraPlast Arena din Bistrița a găzduit derby-ul dintre echipa locală și SCM Râmnicu Vâlcea. Gloria Bistrița a trecut cu scorul de 35-33 de SCM Rm. Vâlcea, însă victoria a fost umbrită de scandalul care au avut loc în tribune.

Suporter lovit cu pumnul de un agent de pază

În legătură cu raportul suplimentar al observatorului delegat la jocul din cadrul competiției Liga Națională – feminină, etapa 9, dintre echipele CS Gloria  Bistrița – SCM Râmnicu Vâlcea, din data de 12.11.2025, de la Bistrița și ținând cont de memoriul echipei S.C.M. Râmnicu Vâlcea privind evenimentele petrecute, Comisia, analizând documentele prezentate, stabilește:

– sancționarea clubului C.S. GLORIA BISTRIȚA cu penalitate pecuniară în cuantum de 15.000 (cincisprezece mii) lei, dată limită de achitare 26.12.2025 pentru neadaptarea măsurilor de siguranță și ordine publică în sensul adaptării acestora în situația unei competiții cu interes ridicat privind desfășurarea jocurilor oficiale, conform art. 65.2 coroborat cu art. 65.1 lit. b) din Regulamentul disciplinar al FRH, sezonul competițional 2025 – 2026.

Citește si...

European League 2026: România învinsă în trei seturi de Letonia!

Redacția

România (F), victorie cu Letonia în primul meci din European League 2026

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

Suspendare și amendă pentru Nicolae FĂT după scandalul de la Cupa României

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More