Gloria Buzău pierde opt handbaliste

Este deja confirmat, opt handbaliste de la Buzău vor activa, din sezonul viitor, la alte echipe. În cazul unora dintre sportive, clubul a preferat să încheie conturile, fie din cauza pretențiilor salariale, fie din considerente sportive, informează presa buzoiană.

Opt sportive sunt în tratative cu alte echipe, iar clubul nu a dorit să facă publică lista celor care vor pleca.

Raluca Kelemen, un goalkeeper care este originar din Vâlcea este pe lista multinaționalei de la Rm.Vâlcea.

Marta Batinovic va părăsi gruparea buzoiană din vară, muntenegreanca nemaifiind dorită la Gloria.

Buzăul a perfectat deja câteva mutări.

Vor veni la Buzău cel puțin opt jucătoare, cele mai multe dintre ele sub 23 de ani, informează opiniadebuzau

Citește si...

România învinsă în trei seturi la Tirana

Redacția

Sergiu Stancu pleacă de la fosta campioană după șapte sezoane

Redacția

European League 2026: România învinsă în trei seturi de Letonia!

Redacția

România (F), victorie cu Letonia în primul meci din European League 2026

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More