Gorjencele, Vicecampioane Naționale în proba de Semimaraton echipe

Sportivele gorjence, Vicecampioane Nationale in proba de Semimaraton echipe la senioare.

După Titlul National obținut la Timișoara in proba de 10.000 m echipe senioare, sportivele Eremia Alina, Cepoi Mihaela, Chivoiu Andreea antrenate de Dragos Ionut Bură si I.BURA, au încheiat pe poziția a doua proba de Semimaraton echipe senioare, competiție care a avut loc la Buzău, sâmbătă 28 August.

De asemenea, o alta sportiva Elena Baraitaru a participat la Campionatul Balcanic de junioare in Serbia, obținând un rezultat foarte bun, anuntandu-se ca o sportiva de mare valore si ea.

Sportivele au ca obiectiv in continuare la Campionatele Nationale de Maroton, Alergare Montană si Cros care vor avea loc in aceasta toamna, obtinerea a cat mai multor medalii.

Citește si...

European League 2026: România învinsă în trei seturi de Letonia!

Redacția

România (F), victorie cu Letonia în primul meci din European League 2026

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

Suspendare și amendă pentru Nicolae FĂT după scandalul de la Cupa României

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More