Gorjenii au dominat dar nu au marcat!

Craiova a invins Pandurii Tg. Jiu cu scorul de 1-0 in deplasare, in ultima partida a etapei a 18-a a Ligii 1 de fotbal, Universitatea este neinvinsa de 12 etape consecutive in urma acestei victorii a urcat pe locul 4 in clasament.

Craiova neinvinsa de 12 etape!

Thaer Bawab a marcat singurul gol al derby-ului Olteniei, in minutul 56, dupa centrarea lui Nuno Rocha, la capatul unui contraatac lansat de Alexandru Baluta.

In celalalt meci al zilei, Ceahlaul si CFR Cluj au terminat la egalitate, 0-0, clujenii jucand mai mult de o repriza in 10 oameni.

Pandurii : Gliwa – Unguruşan (Pleaşcă ’73), Cordoş, Vasiljevici, Momcilovici – Buleică (Eric ’64), Pintilii, Anton, Nicoară – Brata (Smrekar ’59), Roman. Antrenor: Edi Iordănescu

Craiova: Bălgrădean – Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu – Băluţă (Briceag ’69), Madson (Mateiu ’46), Brandan, Tîrnăcop – Bawab (Herghelegiu ’84), Nuno Rocha. Antrenori: Sorin Cârţu, Emil Săndoi