Grigoras: Am fost afectat de reactia publicului

Pandurii au trebuit sa suporte fluieraturi din partea publicului la finalul meciului cu Sportul. Fanii au fost nemultumiti de ultimele 30 de minute in care gorjenii au fost dominati pe teren propriu de o codasa. €žMa astept la batiste albe si scandari de genul demisia, a spus mahnit Grigoras la final.

O parte din cei 3 mii de spectatori care au venit la meciul cu Sportul sŸi-au fluierat favoritii in repriza a doua. Asta pe fondul unui joc slab al gorjenilor care au fost dominati in ultima jumătate de oraƒ de echipa aflata pe locul 17 in clasament.

Fluieraturi care dor

Nemultumirea fanilor a inceput la golul egalizator marcat de Curelea sŸi a fost accentuata de felul cum au decurs urmaƒtoarele 25 de minute. Pe fondul caderii gazdelor, studentii au ratat cateva ocazii mari care puteau sa le aduca o victorie sinonima cu aerul. Publicul reactioneazaƒ asa cum vrea. M-a afectat sŸi pe mine. La 1-0 am fost huiduiti pentru o pasaƒ inapoi a lui Lemnaru.

Cred caƒ acesti spectatori uita ca, nu cu mult timp in urmaƒ, asteptau cate patru etape sa se inscrie un gol sau saƒ vadaƒ o ocazie, iar acum vor saƒ inscriem cate 49 de goluri pe tur sau retur. Oricum este un record absolut al pandurilor la goluri marcate, asŸa caƒ ar trebui saƒ-sŸi revizuiascaƒ atitudinea, sƒa-sŸi dea seama ca echipa asta a pierdut vreo 8 jucatorii in ultimul an si nu pot fi inlocuiti asŸa usŸor€, a declarat Grigoras la final.

Antrenorul pandurilor se asteapata sŸi la reactii mai dure din partea fanilor pe viitor. Asa e in fotbal. Se uitaƒ foarte repede lucrurile bune pe care le faci si daca nu casŸtigi 2-3 etape s-a dus totul de rapa. Sunt mandru de jucatorii cu care lucrez, jucaƒtori de mare caracter sŸi nu pot saƒ-mi schimb paƒrerea dupaƒ un asemenea rezultat.

sursa:pandurul.ro