La finalul acestei săptămâni Handbal Club Zalău va disputa două partide la Turneul Final al Cupei României ce va avea loc la Bistrița.
În prima zi, CSM București va întâlni Handbal Club Zalău, iar Măgura Cisnădie va juca cu SCM RM.Vâlcea.
În a doua zi vor avea loc finalele, învingătoarele urmând a se lupta pentru Cupa, în timp ce învinsele vor juca pentru medalia de bronz și un eventual loc în Cupele Europene.
20 aprilie
Măgura Cisnădie 🆚️ SCM Râmnicu Vâlcea ora 15,00
CSM București 🆚️ HC Zalău ora 17,30
21 aprilie
Finala mică, ora 15,00
Finala mare, ora 17.30
Câștigătoarea Cupei României va avea drept de înscriere în Cupa EHF în sezonul următor. În cazul în care câștigătoarea Cupei este și câștigătoarea Ligii Florilor, finalista Cupei României va avea drept de înscriere în Cupa EHF.
Bistriţa a mai găzduit un turneu final al Cupei României, în sezonul 2006-2007. Atunci, Oltchim a câştigat finala cu Rulmentul Braşov, scor 27-20.
[themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”” maxpost=”9″]
