HC Zalău la o victorie de bronzul național

Fetele pregătite de Ghoerghe Tadici s-au impus în fața echipei CSM Bistrița, scor 37-23, în penultima etapă a ligii naționale. După această victorie HC Zalău revine pe locul al treilea în clasamentul ligii naționale cu 43 de puncte la o lungine de ocupanta locului al doilea Dunărea Brăila.

HC Zalău – CSM Bistrița 37-23

Prima repriză a fost de partea ardelencelor, care au început bine meciul,  la pauză tabela arăta 18-11 pentru Zalău. În partea a doua a meciului fetele lui Tadici s-au distanțat și au câștigat categoric la 14 goluri diferență. 

Pentru Zalău Bloj a reușit 10 goluri, de partea Bistriței Oana Florica a înscris 7 goluri.

Înainte de ultima etapă a campionatului Zalăul lui Tadici ocupă locul al treilea cu 42 de puncte acumulate și se află la o victorie de medalia de bronz.

În ultima etapă HC Zalău joacă în deplasare la Unirea Slobozia.

[themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”volei” maxpost=”9″]

Citește si...

Extremă din Norvegia la Minaur Baia Mare

Redacția

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More