Lupta la titlu e relansată!

by Szabi R

Lupta la titlu e relansată. FCSB s-a impus cu 1-0 pe terenul campioanei CFR Cluj, după un meci în care campioana a avut un singur șut pe poartă, iar „roș-albaștrii” au atacat mult și au avut și o bară. Clujenii au acuzat arbitrajul!

FCSB s-a apropiat la două puncte de CFR Cluj, cu cinci etape rămase de disputat. Ultima rundă programează duelul FCSB – CFR Cluj, la București.

În Gruia, CFR Cluj a jucat în inferioritate numerică din minutul 42, după eliminarea lui Mateo Susic. Gazdele au avut un singur șut pe poartă tot meciul.

FCSB și-a creat zece ocazii de gol în repriza a doua. Octavian Popescu a înscris în minutul 74, după un șut deviat de către un adversar.

CFR a tras primul său şut pe poartă în min. 90+3, când putea egala prin Daniel Birligea.

CFR era singura echipă neînvinsă pe teren propriu în acest campionat, iar la finalul meciului au acuzat arbitrajul.

Președintele Cristi Balaj, fost arbitru internațional, a ținut să precizeze ce a greșit Istvan Kovacs și de ce au pierdut ardelenii.

„Nu ne-am imaginat că nu vom avea un arbitraj de nivel Champions League. Sunt arbitri valoroși, îi cunosc și nu au interese, dar presiunile pe care le facem asupra arbitrilor aduc greșeli” a spus Cristi Balaj la Digi Sport.