Noul director tehnic al Federației Române de Fotbal, Mihai Stoichiță, a fost validat, în urma deciziei Comitetului Executiv din 27 februarie, în funcția de președinte al Comisiei Tehnice, de arată în comunicatul FRF.
De asemenea, Comitetul Executiv a aprobat cu unanimitate de voturi și componența comisiei federale, care va fi următoarea:
- Mihai Stoichiță – președinte
• Ionuț Badea, Aurel Țicleanu – vicepreședinți
• Sandu Tăbîrcă – secretar general
• Ion Geolgău, Marcel Răducanu, Dumitru Dumitriu, Miodrag Belodedici, Ion Vlădoiu, Dan Apolzan, Ionel Augustin, Dumitru Moraru, Mihai Ianovschi, Ciprian Paraschiv, Christos Papadopoulos – membri
• Vlad Munteanu, Marcel Pușcaș, Andrei Vochin, Vlad Ungureanu (secretar) – membri fără drept de vot
“Trebuie să mutăm fotbalul din birouri pe teren. Trebuie să gândim viitorul de astăzi. Sper să rămână ceva în urma muncii mele de la FRF” a spus Mihai Stoichiță
[themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”Volei” maxpost=”9″]
