Numit în funcția de director tehnic al Federației Române de Fotbal, Mihai Stoichiță, 62 de ani, a oferit FRF TV primul interviu în noul rol.
”Îmi propun să dezvolt cât pot de mult baza fotbalului juvenil, pentru că de aici trebuie să începem. Este foarte greu să avem performanță la nivel de echipă națională dacă nu aducem din spate jucători bine pregătiți pentru nivelul actual al fotbalului internațional”, spune Mihai Stoichiță.
Directorul tehnic al FRF mai adaugă: ”Eu și domnul Daum vom colabora bine, cred că va reuși să ajungă acolo unde și-a propus. Dacă va avea nevoie de ajutor, noi, toți cei din jurul său, îl vom susține”.
[themeum_category category=”handbal” layout=”carousel” title=”handbal” maxpost=”9″] [themeum_category category=”stiri” layout=”carousel” title=”citeste si” maxpost=”9″]
