Echipa gorjeana paraseste astazi după 11 zile de pregătire în Antalya.Elevi lui Pustai au ajuns la finele celui de-al doilea stagiu întreprins în această iarnă pe tărâm turcesc.
În această perioadă, pandurii au disputat cele 5 jocuri de verificare: 1-0 cu FK Zestafoni (Georgia), 0-0 cu Mlada Boleslav (Cehia), 1-5 cu Şahtior Doneţk (Ucraina), 1-0 cu Vardar Skopje (Macedonia) şi 0-1 cu Cernomoreţ Odessa (Ucraina), ultimul întrerupt în minutul 60. Gorjenii părăsesc azi de dimineaţă locul de cantonament de la Mardan Sports Complex din Antalya şi vor zbura mai întâi spre Istanbul. După o escală de câteva ore în Istanbul, jucătorii se vor îmbarca în aeronava ce-i va aduce în jurul orei 16:00 la Bucureşti.
„Dacă exceptăm faptul că azi am primit un gol chiar înainte de pauză şi dacă scoatem acele 2 minute şi 15 secunde cu Şahtior, m-aş fi putut declara mulţumit. Este încă de lucru, aşteptăm totuşi campionatul încrezători, de pregătit ne-am pregătit bine, încrezători că ne vom apăra poziţia şi la anul vom fi în luptă pentru Europa.” Cristi Pustai, antrenor Pandurii Târgu Jiu

