Per Johansson revine la CSM București

Tehnicianul se află pentru a doua oară la conducerea campioanei României, după ce în sezonul precedent a câștigat locul 3 în Final Four-ul Ligii Campionilor. Suedezul va face echipă cu Adi Vasile, alături de care pregătește și naționala Muntenegrului. 

Per Johansson a declarat că speră ca de această dată să poată aduce trofeul european la București. În acest moment, „Tigroaicele” se află pe primul loc în Liga Florilor și continuă parcursul în Cupa României și în Liga Campionilor.„Vreau să mulțumesc clubului că mi-a dat oportunitatea de a mă întoarce la CSM. Sunt puține ocazii pentru un antrenor de a câștiga Liga Campionilor. CSM București este unul dintre cele mai bune cluburi, iar orice altă medalie înafară de aur în Final Four reprezintă un eșec. Am acceptat provocarea de a putea dansa din nou pe cea mai mare scenă, cu tot ce înseamnă acest lucru și am decis astfel să mă întorc la București”, a declarat tehnicianul suedez pentru site-ul oficial al clubului

[themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”” maxpost=”9″]

Citește si...

Extremă din Norvegia la Minaur Baia Mare

Redacția

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More