Primăria Municipiului Deva a premiat echipa de handbal

Deva revine pe prima scenă a handbalului feminin românesc. Primăria Municipiului Deva a premiat astăzi echipa CSM Deva care a promovat în Liga Florilor. Municipiul Deva revine astfel pe scena handbalului românesc.

„Este o mare performanță pentru fetele noastre, care în primul an de la reînființarea echipei de handbal feminin au promovat în prima prima ligă națională a campionatului de handbal. Jucătoarea noastră, Cristina Marcela Malac a ocupat locul întâi în topul golgeterilor Campionatului Diviziei A feminin sezonul 2020/2021 cu 111 goluri marcate.” a spus Nicolae-Florin OANCEA Primarul Municipiului Deva

Lotul echipei de handbal CSM Deva:

Portari: Cristina Elena Popovici (1989), Andreea Vasilica Năstasă (1998), Letiția Ramona Dumitru (1999)

Linia de 9 metri: Cristina Marcela Malac (1991), Sabine Karina Klimek (1991), Alina Matei (1983), Iulia-Andreea Artean Stroia (1989), Mălina-Ioana Petrescu (2002)

Extreme: Andreea-Bianca Cherecheși (1996), Ana-Maria Gîjulete (1998), Shara Bshara Racho (2000), Ștefania Giorgiana Bărboi (2002)

Pivoți: Irina Maria Croitoru (1999), Alexandra Muntean (1998)

Antrenor principal: Cosmin Vasile Hendrea
Antrenor secund: Alina Matei

FOTO Facebook CSM Deva

Citește si...

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More