Programul SuperLigii României, ediția 2024/2025

Programul pentru SuperLiga României, ediția 2024/2025, a fost stabilit luni la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal.

Noua ediţie a Superligii va începe pe 13 iulie şi se va desfăşura până pe 25 mai 2025.

Programul complet al sezonului Superligii 2024/2025:

Etapa 1 – 13-14 iulie

Sepsi OSK – Poli Iaşi

Petrolul – Gloria Buzău

CFR Cluj – Dinamo

UTA Arad – Rapid Bucureşti

Hermannstadt – U Craiova

FCSB – U Cluj

Farul – Unirea Slobozia

FC Botoşani – Oţelul Galaţi

Etapa a 2-a – 20-21 iulie

Gloria Buzău – Sepsi OSK

Dinamo – Petrolul Ploieşti

Rapid – CFR Cluj

U Craiova – UTA

U Cluj – Hermannstadt

Unirea Slobozia – FCSB

Oţelul Galaţi – Farul Constanţa

Poli Iaşi – FC Botoşani

Etapa a 3-a – 27-28 iulie

Sepsi OSK – Dinamo

Petrolul Ploieşti – Rapid

CFR Cluj – U Craiova

UTA – U Cluj

Hermannstadt – Unirea Slobozia

FCSB – Oţelul Galaţi

Farul Constanţa – FC Botoşani

Poli Iaşi – Gloria Buzău

Etapa a 4-a – 3-4 august

Rapid – Sepsi OSK

U Craiova – Petrolul Ploieşti

U Cluj – CFR Cluj

Unirea Slobozia – UTA

Oţelul Galaţi – Hermannstadt

FC Botoşani – FCSB

Dinamo – Gloria Buzău

Farul Constanţa – Poli Iaşi

Etapa a 5-a – 10-11 august

Sepsi OSK – U Craiova

Petrolul Ploieşti – U Cluj

CFR Cluj – Unirea Slobozia

UTA – Oţelul Galaţi

Hermannstadt – FC Botoşani

Gloria Buzău – Rapid

FCSB – Farul Constanţa

Poli Iaşi – Dinamo

Etapa a 6-a 17-18 august

U Cluj – Sepsi OSK

Unirea Slobozia – Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

FC Botoşani – UTA

U Craiova – Gloria Buzău

Farul Constanţa – Hermannstadt

Rapid – Dinamo

FCSB – Poli Iaşi

Etapa a 7-a – 24-25 august

Sepsi OSK – Unirea Slobozia

Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi

CFR Cluj – FC Botoşani

Gloria Buzău – U Cluj

UTA – Farul Constanţa

Dinamo – U Craiova

Hermannstadt – FCSB

Poli Iaşi – Rapid

Etapa a 8-a – 31 august – 1 septembrie

Oţelul Galaţi – Sepsi OSK

FC Botoşani – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – Gloria Buzău

Farul Constanţa – CFR Cluj

U Cluj – Dinamo

FCSB – UTA

U Craiova – Rapid

Hermannstadt – Poli Iaşi

Etapa a 9-a – 14-15 septembrie

Sepsi OSK – FC Botoşani

Gloria Buzău – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – Farul Constanţa

Dinamo – Unirea Slobozia

CFR Cluj – FCSB

Rapid – U Cluj

UTA – Hermannstadt

Poli Iaşi – U Craiova

Etapa a 10-a – 21-22 septembrie

Farul Constanţa – Sepsi OSK

FC Botoşani – Gloria Buzău

Oţelul Galaţi – Dinamo

FCSB – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – Rapid

Hermannstadt – CFR Cluj

U Cluj – U Craiova

UTA – Poli Iaşi

Etapa a 11-a – 28-29 septembrie

Sepsi OSK – FCSB

Gloria Buzău – Farul Constanţa

Dinamo – FC Botoşani

Rapid – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – Hermannstadt

U Craiova – Unirea Slobozia

CFR Cluj – UTA

Poli Iaşi – U Cluj

Etapa a 12-a – 5-6 octombrie

Hermannstadt – Sepsi OSK

FCSB – Gloria Buzău

Farul Constanţa – Dinamo

FC Botoşani – Rapid

Oţelul Galaţi – U Craiova

UTA – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – U Cluj

CFR Cluj – Poli Iaşi

Etapa a 13-a – 19-20 octombrie

Sepsi OSK – UTA

Gloria Buzău – Hermannstadt

Dinamo – FCSB

Rapid – Farul Constanţa

U Craiova – FC Botoşani

U Cluj – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – CFR Cluj

Poli Iaşi – Unirea Slobozia

Etapa a 14-a – 26-27 octombrie

CFR Cluj – Sepsi OSK

UTA – Gloria Buzău

Hermannstadt – Dinamo

FCSB – Rapid

Farul Constanţa – U Craiova

FC Botoşani – U Cluj

Oţelul Galaţi – Unirea Slobozia

Petrolul Ploieşti – Poli Iaşi

Etapa a 15-a 2-3 noiembrie

Sepsi OSK – Petrolul Ploieşti

Gloria Buzău – CFR Cluj

Dinamo – UTA

Rapid – Hermannstadt

U Craiova – FCSB

U Cluj – Farul Constanţa

Unirea Slobozia – FC Botoşani

Poli Iaşi – Oţelul Galaţi

Etapa a 16-a – 9-10 noiembrie

Poli Iaşi – Sepsi OSK

Gloria Buzău – Petrolul Ploieşti

Dinamo – CFR Cluj

Rapid – UTA

U Craiova – Hermannstadt

U Cluj – FCSB

Unirea Slobozia – Farul Constanţa

Oţelul Galaţi – FC Botoşani

Etapa a 17-a – 23-24 noiembrie

Sepsi OSK – Gloria Buzău

Petrolul Ploieşti – Dinamo

CFR Cluj – Rapid

UTA – U Craiova

Hermannstadt – U Cluj

FCSB – Unirea Slobozia

Farul Constanţa – Oţelul Galaţi

FC Botoşani – Poli Iaşi

Etapa a 18-a – 30 noiembrie – 1 decembrie

Dinamo – Sepsi OSK

Rapid – Petrolul Ploieşti

U Craiova – CFR Cluj

U Cluj – UTA

Unirea Slobozia – Hermannstadt

Oţelul Galaţi – FCSB

FC Botoşani – Farul Constanţa

Gloria Buzău – Poli Iaşi

Etapa a 19-a – 7-8 decembrie

Sepsi OSK – Rapid

Petrolul Ploieşti – U Craiova

CFR Cluj – U Cluj

UTA – Unirea Slobozia

Hermannstadt – Oţelul Galaţi

FCSB – FC Botoşani

Gloria Buzău – Dinamo

Poli Iaşi – Farul Constanţa

Etapa a 20-a – 14-15 decembrie

U Craiova – Sepsi OSK

U Cluj – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – CFR Cluj

Oţelul Galaţi – UTA

FC Botoşani – Hermannstadt

Rapid – Gloria Buzău

Farul Constanţa – FCSB

Dinamo – Poli Iaşi

Etapa a 21-a – 21-22 decembrie

Sepsi OSK – U Cluj

Petrolul Ploieşti – Unirea Slobozia

CFR Cluj – Oţelul Galaţi

UTA – FC Botoşani

Gloria Buzău – U Craiova

Hermannstadt – Farul Constanţa

Dinamo – Rapid

Poli Iaşi – FCSB

Etapa a 22-a – 18-19 ianuarie 2025

Unirea Slobozia – Sepsi OSK

Oţelul Galaţi – Petrolul Ploieşti

FC Botoşani – CFR Cluj

U Cluj – Gloria Buzău

Farul Constanţa – UTA

U Craiova – Dinamo

FCSB – Hermannstadt

Rapid – Poli Iaşi

Etapa a 23-a – 25-26 ianuarie 2025

Sepsi OSK – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – FC Botoşani

Gloria Buzău – Unirea Slobozia

CFR Cluj – Farul Constanţa

Dinamo – U Cluj

UTA – FCSB

Rapid – U Craiova

Poli Iaşi – Hermannstadt

Etapa a 24-a – 1-2 februarie 2025

FC Botoşani – Sepsi OSK

Oţelul Galaţi – Gloria Buzău

Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – Dinamo

FCSB – CFR Cluj

U Cluj – Rapid

Hermannstadt – UTA

U Craiova – Poli Iaşi

Etapa a 25-a – 5-6 februarie 2025

Sepsi OSK – Farul Constanţa

Gloria Buzău – FC Botoşani

Dinamo – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – FCSB

Rapid – Unirea Slobozia

CFR Cluj – Hermannstadt

U Craiova – U Cluj

Poli Iaşi – UTA

Etapa a 26-a – 8-9 februarie 2025

FCSB – Sepsi OSK

Farul Constanţa – Gloria Buzău

FC Botoşani – Dinamo

Oţelul Galaţi – Rapid

Hermannstadt – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – U Craiova

UTA – CFR Cluj

U Cluj – Poli Iaşi

Etapa a 27-a – 15-16 februarie 2025

Sepsi OSK – Hermannstadt

Gloria Buzău – FCSB

Dinamo – Farul Constanţa

Rapid – FC Botoşani

U Craiova – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – UTA

U Cluj – Unirea Slobozia

Poli Iaşi – CFR Cluj

Etapa a 28-a – 22-23 februarie 2025

UTA – Sepsi OSK

Hermannstadt – Gloria Buzău

FCSB – Dinamo

Farul Constanţa – Rapid

FC Botoşani – U Craiova

Oţelul Galaţi – U Cluj

CFR Cluj – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – Poli Iaşi

Etapa a 29-a – 1-2 martie 2025

Sepsi OSK – CFR Cluj

Gloria Buzău – UTA

Dinamo – Hermannstadt

Rapid – FCSB

U Craiova – Farul Constanţa

U Cluj – FC Botoşani

Unirea Slobozia – Oţelul Galaţi

Poli Iaşi – Petrolul Ploieşti

Etapa a 30-a – 8-9 martie 2025

Petrolul Ploieşti – Sepsi OSK

CFR Cluj – Gloria Buzău

UTA – Dinamo

Hermannstadt – Rapid

FCSB – U Craiova

Farul Constanţa – U Cluj

FC Botoşani – Unirea Slobozia

Oţelul Galaţi – Poli Iaşi.

 

  •  Locurile 1-6 intră în play-off (tur-retur, in total 10 etape).
  • Locurile 7-16 vor continua în play-out (manșă unică, in total 9 etape).
  • Locul 1 din play-off participă în Liga Campionilor, iar locul 2 și 3 din play-off în Europa Conference League.
  • Locul 3 din play-off va juca baraj cu caștigatoarea barajului dintre locurile 1 si 2 din play-out pentru un loc în Europa Conference League.
  • Locurile 9 si 10 din play-out retrogradează direct. Locurile retrogradabile 7/8 din play-out joacă baraj cu locurile 3/4 din Liga 2.

Citește si...

Dan Petrescu iar la CFR Cluj

Ionuț Popa

CFR Cluj rămâne fără antrenor. Mutu dat afară!

Redacția

Farul şi Sepsi OSK s-au calificat în play-off-ul Superligii

Mircea M

Mihai Pintilii, suspendat o lună de Comisia de Disciplină care are „amnezie”

Oana B

VAR-ul intensifică spiritele în Superligă!

Ionuț Popa

Farul a smuls un punct în prelungiri!

Ionuț Popa

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More