Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Real Madrid  s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după meciul din manşa a doua a optimilor de finală.

real-madrid-manchester-unitedReal Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, graÅ£ie unei victorii cu scorul de 2-1 pe ”Old Trafford”,  cu Manchester United, în manşa a doua a optimilor de finală.

Dezavantajată de egalul de pe ”Santiago Bernabeu” din tur (1-1), Real a fost nevoită să atace şi a controlat jocul în prima parte a meciului. United a deschis scorul la scurt timp după pauză, în urma autogolului înscris de Sergio Ramos (48), la centrarea lui Nani. Madrilenii s-au aruncat în atac şi soarta partidei s-a schimbat în min. 56, când portughezul Nani l-a lovit în piept cu piciorul pe Arbeloa. Croatul Modric, introdus de Mourinho în joc, a restabilit egalitatea cu un şut de mare efect (66), iar Ronaldo a adus pe Real în avantaj trei minute mai târziu (69), marcând în poarta fostei sale formaÅ£ii, după centrarea lui Higuain.