Reunire la naționala de handbal masculin

Duminică, 10 Martie, lotul României se va întâlni pentru prima dată în noua formulǎ.

Reunirea va avea loc la Brǎila iar rolul acțiunii este ca echipa să se pregătească centralizat pentru cele două jocuri de verificare, cu Macedonia de Nord, din 15 şi 16 martie.

Iatǎ jucătorii convocați :

1. ILIE GABRIEL- CONSTANȚA

2.ANDREI ALEXANDRU-CONSTANȚA

3.BOTEA TUDOR-MINAUR

4.DEDU CĂLIN- DINAMO

5.MILITARU ROBERT-DINAMO

6.THALMAIER ROLAND-POTAISSA TURDA

7.NAGY ROBERT- MINAUR

8.IANCU IONUȚ- STEAUA

9.CABUȚ CĂLIN- CONSTANȚA

10.NISTOR IONUȚ-CONSTANȚA

24.BUZLE ANDREI- GRANOLLERS

12.CABA LIVIU-EMIL-CONSTANȚA

13.VASILE DAN-CONSTANȚA

14.COZMACIUC ALIN-DINAMO

15.CONSTANTINA SABIN-STEAUA

16.STANCIUC DANIEL-DINAMO

17.UNGUREANU NICUȘOR-STEAUA

18.DUMITRANA ZAVI- BUZAU

19.DRAGAN ANDREI-CONSTANȚA

20.GRIGORAȘ DEMIS-BENFICA LISABONA

Antrenori

BURICEA GEORGE
ANTRENOR PRINCIPAL
CSM CONSTANȚA

GEORGESCU IONUT
ANTRENOR SECUND
CSA STEAUA

STĂNESCU IONUȚ
ANTRENOR PORTARI
CSM BACĂU

Citește si...

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

România învinsă în trei seturi la Tirana

Redacția

Sergiu Stancu pleacă de la fosta campioană după șapte sezoane

Redacția

European League 2026: România învinsă în trei seturi de Letonia!

Redacția

România (F), victorie cu Letonia în primul meci din European League 2026

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More