românia - armenia 1-0, în preliminariile cm 2018 România – Armenia 1-0, în preliminariile CM 2018 maxim

România – Armenia 1-0, în preliminariile CM 2018

România s-a impus la limită în fața selecționatei Armeniei într-o partidă din cadrul Grupei E, în al șaptelea meci din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial – Rusia 2018. În minutul 54, Stancu a ratat un penalty, după eliminarea lui Voskanian.

ROMÂNIA – ARMENIA 1-0

Singurul gol al partidei a fost înscris de Alex Maxim, în prelungirile partidei. În celelalte meciuri ale grupei: Danemarca – Polonia 4-0, Kazahstan-Muntenegru 0-3.

ROMÂNIA: Tătăruşanu – Benzar, Chiricheş, Toşca, Cr. Ganea – Pintilii, N. Stanciu – Chipciu, Băluţă, B. Stancu – Fl. Andone. Antrenor: Cristoph Daum.

ARMENIA: Meliksetian – Hambardzumian, Haroian, Voskanian, Daghbashian – Malakian, Hovhannisian – Mkhitarian, Pizzelli, Manoian – Barseghian. Antrenor: Artur Petrosian.

Programul Grupei E:

4 septembrie 2017: Armenia – Danemarca, Muntenegru – România, Polonia – Kazahstan.

5 octombrie 2017: România – Kazahstan, Muntenegru – Danemarca, Armenia – Polonia.

8 octombrie 2017: Danemarca – România, Kazahstan – Armenia, Polonia – Muntenegru.

Sportul unește oamenii – Cadoria românia - armenia 1-0, în preliminariile cm 2018 România – Armenia 1-0, în preliminariile CM 2018 Iubitorii de sport ofera cele mai multe cadouri 1024x154
Sportul înseamnă sanatate românia - armenia 1-0, în preliminariile cm 2018 România – Armenia 1-0, în preliminariile CM 2018 sport proiect logo pt link